Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most csináljam vagy ne? (LENT...

Most csináljam vagy ne? (LENT SÜRGŐS)

Figyelt kérdés
Elkezdtem a testépítéssel foglalkozni,de nem szeretnék olyan iszonyatizmos lenni,amit a testépítő magazinok címlapján látni lehet.Első célom az alakformálás.Mit tegyek? Milyen edzéstervet használjak? Nem fogok semmilyen tablettát beszedni meg semmit...

2012. júl. 17. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne is szedjél tablettákat, de normális tömegnövelő étrend mehetne. Ne félj nem leszel hamar izmos, még ha szeretnél sem, nem hogy ha még nem is akarsz.:)

Ezt olvasd el, neked írták: [link]

2012. júl. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
azért egy vitamin csomag mégis kéne
2012. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mpecsa ***** válasza:

Ahhoz, hogy a címlapokhoz hasonlóan nézz ki nem elég csak az edzés. A megfelelő gyakorlatozás mellett igen nagy mennyiségű fehérjebevitel szükséges. Majd a verseny, fotózás előtt jön egy rövidebb koplalási időszak, hogy a bőr alatti zsír mennyisége a lehető legkevesebbre csökkenjen. Ezuán jön a vízhajtás, igy magának a bőrnek a vastagsága is lecsökken. Ez után jön a verseny, a fotózás, szóval csak néhány nap az az időszak, amikor címlaposan néznek ki.

Ha valaki ezt nem igy tudja, javitson ki, de néhány testépítő cimborám ehhez hasonló menetet írt le.

Az edzéstervet nem kell nagyon változtatni a testépítéshez képest, csak olyan súlokat válassz, amelyekkel az ismétlésszám men 10-12, hanem legalább 20-25.

Ezenkívűl futás, szobabicikli, eliptikus trainer, vagy valami hasonló edzés is kell.

Sok hölgyismerősöm alkalmazza ezt a módszert, eredményesen.

2012. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az kellene, de én most koxra értettem. Természetesen vitamin és edzés utáni protein + dextróz mehet.:)

De az étrend is legyen rendben.

2012. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mpecsa, jókat is írsz, de 20-25-ös ismétlésszámmal nem lesz izmosodás. Ahhoz bizony nagyobb súlyokkal kell terhelni.

Csak azért írom, mert az ne higgye senki, hogy kis súllyal szálkásítunk. Ez nem így van. Szálkásításkor is tartani kell a nagy súlyokat, csak több aerob edzés és kevesebb ch, nagyobb fehérjebevitel megy mellé:

[link]

2012. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy kérdés: miből gondolod hogy majd olyan iszonyatizmos leszel véletlenül? Túl sok az ilyen ember az utcán?


Egyáltalán lány vagy?

2012. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mpecsa ***** válasza:

Kösz Montez a korigálást !

De én mindezt azért javasoltam, mert nálam működik. Jelentős méretű ízmokat nem akartam, a szálkásodás pedig az általam leírt módszerrel jött.

Nyílvánvaló, hogy az általad leírt módszert kell írányadónak tekinteni, hiszen sok évtizedes tapasztalat van a testépítő edzésterv mögött, de ne feledjük, hogy az egyéni különbségek nagyok lehetnek !

De van olyan edzőtárs is, aki úgy válasz súlyt, hogy 40-60(!) ismétlést végez. Tény, hogy tömegnövekedés alig volt, de rengeteget szálkásodod !

2012. júl. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam ez 26 év tapasztalat. Ha visszaveszel a súlyból, akkor izomvesztés lesz. Nekem ez nem célom, azért írtam így és linkeltem a cikket, de van még ehhez hasonló cikk nem egy a testépítő oldalakon.:)
2012. júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hadd emeljek ki egy részletet a kérdés szövegéből, néhány válaszolónak: "de NEM szeretnék olyan iszonyatizmos lenni,amit a testépítő magazinok címlapján látni lehet".

Olvass - érts.


A kérdéshez is hozzászólva, kezdj el edzeni, fokozatosan, megfelelő étrenddel, és ha megfelelő tápanyagbeviteled van, akkor szép, igényes izomzatot tudsz elérni.

Az előttem szólók közül már valaki linkelt jó leírást. Olvasgasd őket, okos dolgokat írnak.

2012. júl. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!