Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Küzdősport vagy testépítés?

Küzdősport vagy testépítés?

Figyelt kérdés
Küzdősport vagy testépítés?Vagy a 2-ő együtt?akkor milyen táplálék kiegészítő kellene ha a kettőt együtt csinálnám??

2012. febr. 4. 09:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
én a kettőt együtt nyomon de mert most jelenleg a szabadidőm ezt megengedi, ha neked nincs mind a kettőre kellő időd akkor inkább egyet csinálj de azt rendesen. Attól függ hogy mi a célod
2012. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak így hobbi ként , sportolásként.
2012. febr. 4. 10:13
 3/11 Texas Tex válasza:
Ne a táplálékkiegészítőkön agyalj, ha még neki sem álltál semminek. Küzdősport!!!!!!!!!
2012. febr. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kettő együtt. Amúgy az összes küzdősport edzésen van konditermi edzés. Kiegészítőket meg csak rendes kaja után. Ha küzdősportolni akarsz - bármennyire is nem ezt teszik sokan akik küzdősportolnak - oda is alap a magas tápanyagbevitel.
2012. febr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Texas Tex válasza:
Hát, amiken én voltam küzdősport edzéseken ott nem volt konditermi edzés, hanem saját testsúllyal végzett gyakorlatokat csinálunk, ami a funkcionális izmokat erősítik és az állóképességet növelik. A táplálékkiegészítők hasznosak lehetnek, de nem azzal kell kezdeni. Legyen meg egy viszonylag jó táplálkozás meg multivitamin és az jó darabig elég lesz. Szerintem a kettőt együtt csak úgy tudod csinálni ha egyiket sem normálisan, mert kiégsz előbb utóbb. Esetleg az egyiket fő sportnak a másikat meg kiegészítésnek.
2012. febr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
küzdösportot javaslom, én focizok föállásban de mellette mma-zok, megvan a haszna rendesen ;)
2012. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Te döntsd el mit akarsz.

- Küzdősportok. Önvédelemre jók elsősorban. Erről a versenyző küzdősportolók beszélhetnek, én csak hobbiszinten csinálom.

Konditermi sportok:

- Testépítés. Az egyes izmok külön-külön maximális erejének és méretének növelése és az arányos felépítés kialakítása a célja.

- Erőemelés. Fekvenyomás,felhúzás,guggolás. A teljes test erejének összevonásával kell végrehajtanod a gyakorlatokat.

Ezeken kívül ezer más típusú erő és állóképesség növelésére jók a súlyzós edzések( beleértve a kettlebellt és az erősembereket is, akik szintén használnak klasszikus súlyzókat).

Én mindkettőt ajánlom, de az egyiknek prioritásnak kell lenni, különben a szervezeted kikészül, de a valóságban sok küzdősportoló végez valamilyen súlyzós edzést kiegészítésnek és sok súlyzókkal dolgozó jár küzdősportra kiegészítésként.

2012. febr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

javítás: Az önvédelmi sportokat és a küzdősportokat egybe vettem használhatóság szempontjából, de ezekben is vannak különfélék.

- Hagyományos távolkeleti ágak és változataik(karate, kung-fu, jujitsu stb.)

- Box

- Kickbox

- MMA

- Defendo

- Krav-Maga

stb.

Természetesen mindenki azt díjazza, amelyiket űzi.

2012. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

mit szeretnél? ha a strandon jól mutatni akkor kondi. ha önvédelmet akkor valamilyen harcművészet(hazai viszonyokat nézve jujitsuval fogsz a legkissebb eséllyel mellé). ha versenyezni szeretnél vagy 1v1ben lerendezni valakit akinek nagy az arca akkor küzdősport(megint csak hazai viszonyokat nézve legjobban boxal vagy birkózással jársz).


a testépítés nemigazán jó küzdősport/harcművészet mellé mert azt az időt amit rá szánnál fordíthatnád másra(saját testsúlyos edzés vagy akár másik küzdősport edzés)

az mma pedig szabályrendszer nem küzdősport

2013. dec. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy funkcionális izomzat? (költői a kérdés tudom, hogy népszerűbullshit, amivel a kis fegyenckék és mászókázók antiértelmiségi rétege dobálózik). Gondolkodjunk van egy izom ami azt hajtogatja "én aztán nem leszek funkcionális,megyúrszteköcsög" A másik meg de rohadtfunkcionálisvagyokafekvőtámasztóltesó. Csináld együtt és tanulj sokat a témában, hogy ne legyél ilyen, buta mint pár válaszoló itt gyiken.
2013. dec. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!