Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elméletben melyik sorozatok...

Elméletben melyik sorozatok adhattak nagyobb ingert a növekedésre?

Figyelt kérdés

Vegyük példának a hátat.


A: 2 sorozat húzódzkodás full bukásig, amiből kiment 2x12.

(A második sorozat utolsó két ismétlése már nem volt szabályos.)

Ez így 24 ismétlés összesen.


B: 5 sorozat húzódzkodás 6 ismétléssel.

Itt ment összesen 30 ismétlés, de nem volt bukás, viszont több a volumen.


Tudom két szélsőség, de kíváncsi vagyok.


ma 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Két kérdésre van szükség a válaszhoz.

Az egyik, hogy mit jelent pontosan a "nem volt szabályos" megfogalmazás? Nem volt teljes mozgástartomány? Vagy full ROM volt, csak rángatásból, lendülésből?

A másik, hogy a B opcióban RPE hányas sorozatokról beszélünk?

ma 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az A jobban hangzik, az mutatja, hogy az izmok meg lettek dolgoztatva rendesen. Az a fő, nem a volumen.
ma 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak rángatásból, lendületből ment, illetve összesen 12 ismétlésre vagyok képes, így a 6 ismétlés az rpe5.
ma 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor A opció: 1 sorozat RPE10, 1 sorozat RPE8 (ha az utolsó két rángatózós ismétlést is számolnánk, akkor RPE10). B opció pedig: 5 sorozat RPE5.

Ezek alapján az A opció hipertrófiásan hatékonyabb. A tanulmányok és a tapasztalatok szerint is az intenzitás és az effort jelentősebb, mint önmagában a volumen. Extrém kevés munkasorozattal is lehet tökéletesen fejlődni, ha RPE7 fölötti szériákról beszélünk, viszont hiába csinálsz heti 25 sorozatot izomcsoportonként, ha az intenzitás és az effort egy bemelegítő széria szintjén van. A lagymatag edzést pusztán a volumen nem kompenzálja.

ma 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"összesen 12 ismétlésre vagyok képes, így a 6 ismétlés az rpe5"

Nem, RPE4!

ma 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!