Hogyan kell elkezdeni az edzést nulláról?
Lerobbant mozgásszervi állapottal célszerű elmenni orvoshoz vagy gyógtornászhoz, mielőtt hirtelen belevágnál az edzésbe, de működőképes egymás mellett a súlyzózás és a futás, persze. Lerobbant állapottal nem feltétlenül a futást ajánlanám allóképesség javítására, de mindegy.
Nézd meg ezeket a videókat, és mindent tudni fogsz ahhoz, hogy elkezdhess normálisan edzeni:
A helyes súlyzós edzést, akár szabadsúllyal, kettlebellel, akár géppel, meg kell tanulni.
Nem azért, hogy ne nézz ki hülyén az edzőteremben, hanem azért, hogy hatékony is legyen az edzés, meg biztonságos. Ezt vagy megtanulod valami havertól (ez azért lutri, lehet, hogy ő is szarul csinál egy csomó mindent), vagy marad a vezetett edzés. A kettlebell pl. csoportos, az azért költséghatékonyabb...
Az állóképességi részhez meg: egy jó cipő az első perctől kezdve alap. Nagyon ki tudsz tolni az izületeiddel, ha ezt kihagyod. Ne tűzz ki túl nagy távot, elsőre időt sem, kezdj el futni, lassabban, mint ahogy gondolnád, hogy _kell_ futni, és amikor úgy érzed, hogy már túl sok, akkor folytasd sétával. Ha megint van levegőd, megint egy kis futás. Aztán séta.
Okosórával figyeld a pulzusod (ezt egy idő után érezni fogod a saját légzésedből is, de meg kell tanulnod először), igyekezz ezt nem a csúcsra járatni. Hosszú távon mondjuk 160 fölé ne menjen a pulzusod, sőt, ha a te szíved lassabban ver, akkor maradjon 140-150 között. (Ezt nem lehet látatlanban belőni, tehát ezt ne szó szerint veddd.) Csináld rendszeresen, váltogathatod úszással, kerékpározással, túrázással.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!