Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alkar edzése? Személyes...

Alkar edzése? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3hónapja hogy tömegelek .

Na most a ch a kaloria, fehérje, szénhidrált, alvás pihenés ezek már mind okésak.

Viszont az alkarom már messziről látszik hogy vékony, sőt igazából elég gyenge is és brutálisn le van maradva!

Ezért alkarra elkezdtem edzeni tegnap.

Francia rudal csukló hajlítás és egykezes súlyzó használatával edzem az alkarom.

Nem brutális alkart szeretnék de még is zavar hogy le van maradva.

A kérdés.

Alkarra lehet minden nap edzeni (főleg ha izomlázam nincs alkarban)vagy inkább 2-3naponta ajánlott ?

Csukló problémám nincs nem is volt! Nekem személy szerint egy nagy problémám van az pedig a váll/váll ízület, amire persze eléggé oda is van figyelve.


2023. szept. 21. 08:20
A kérdező szavazást indított:
Igen minden nap mehet az alkar edzés
ne minden terheld az alkarod
5 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Az alkar is egy ugyanolyan izomcsoport, mint a többi, ergo ha te minden egyes nap "bírsz rá" edzeni, akkor az elvégzett edzésed annyit is érhet. Mivel az alkar a konditermi gyakorlatok 95%-ánál dolgozik, ezért amúgy is egy terhelt izom, nem véletlenül küzd a gyúrósok fele teniszkönyökökkel/golfkönyökkel, vagy egyéb gyulladásos problémával, szóval óvatosan az alkar plusz izolációs edzésével.
2023. szept. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Minden nap lejárok edzeni szigorúan kivétel a hétvége.

Mivel egyik nap váll-kar, másnap mell hát-láb edzésem van igy akkor gondolom elegendő a mell kar napokon meg edzenem az alkarom!?

2023. szept. 21. 08:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontosnak érzed az alkar ilyen formában történő izolációját, és ez semmilyen regenerációs/reumatológiai gebaszt nem okoz, akkor biztos elég.
2023. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mássz falat
2023. szept. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem szar ötlet minden nap edzeni rá. 2-3 naponta lehet, én edzés végén szoktam gumikarikázni.


Amúgy ajánlom a marokerősítőket (gumikarika vagy van az a fogó-szerűség, nem tudom a rendes nevét ha van egyáltalán), a csuklóhajlítások kurvára sérülésveszélyesek.

2023. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!