Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért vagyok sovány, sokat...

Miért vagyok sovány, sokat számít 7-8 kg izom?

Figyelt kérdés

190cm és 90kg vagyok, körülbelül 20% testzsírral. Már többször is voltam szálkás, akkor olyan 82-83kg körül voltam. 10% testzsíron, full szárazon kb. 80kg lennék a 190cm-hez.


Az olvastam, hogy a genetikai max amit el lehet érni az a magasság -100 és innen +-2-3 kg, ezt olyan 10-12% testzsírral.


Vagyis elvileg a maximum amit eltudnék érni naturálban az 88-92kg körül lenne 10-12% testzsírral.


Ha leszálkásítanék akkor kb. 7-8kg izom lenne a különbség.


Most jelenleg 190cm 90kg és 20% tzs-vel nem érzem magam olyan nagynak és izmosnak.


Ez a 7-8kg izom olyan sokat számítana? Ha sikerülne felszedni ennyi izmot akkor sokkal izmosabbnak látszanék? Vagy úgy se lennék annyira izmos?


2023. aug. 14. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"sokat számít 7-8 kg izom?"

Mivel a konditerembe járók legnagyobb százaléka egy élet alatt nem épít fel 7-8 kiló izomszövetet, ezért igen, 7-8 kiló izomnál semmi nem számít jobban.

2023. aug. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

" genetikai max amit el lehet érni az a magasság -100 és innen +-2-3 kg "


na ezeket a számokat fejeltsd el. vkinek ennyi vkinek kevesebb vkinek több. nincsenek konkrét és mindenkire érvényes számok. ráadásul amig nem tökéletes az edzésprogramod meg a diétád meg a regenerációd tíz évig addig ne parázz a genetikai maxodtól.


" Ha sikerülne felszedni ennyi izmot akkor sokkal izmosabbnak látszanék? "


nyilván.

2023. aug. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg az a cél, hogy 85kg legyek 10% testzsírral.


Ha most 190cm és 90kg vagyok 20% testzsírral, és már van rajtam valamennyi izomtömeg, nem vagyok kezdő, de haladó sem, akkor körülbelül mennyi idő lehet ezt elérni?

Tudom, hogy ez sok mindentől függ, de tegyük fel, hogy keményen edzek, a progresszív túlterhelésre koncentrálok és az étrend is rendben van, akkor nagyjából mire számíthatok?

2023. aug. 14. 09:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"körülbelül mennyi idő lehet ezt elérni?"

Akár 2-3 év, akár 20-30 év. Megmondhatatlan.

2023. aug. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem érdemes ilyeneken görcsölni hogy mikor éred el ezt meg azt

csináld, aztán egyszer meglesz.

2023. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyrész ezek az általánosítások nem szokták teljesen lefedni az igazságot , ugyan úgy ahhogy a BMI se igazán mondja meg feltétlen valakitől hogy elhízott e vagy sem.


Másrészt 7-8kg izom baromi sok, főleg ha edzett valaki mondjuk 2 évet rendesen.

2023. aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!