Mit jelent pontosan a rpm1 és a bukás?
Tegyük fel, hogy egy súlyba belenyomok biztosan 13 ismétlést, és azt tudom hogy megcsinálom, de nagyon nehezen. Akkor úgy vagyok vele, hogy ha megpróbálom a kövit, a 14 dik ismétlést, az vagy sikerül, vagy nem.
Talán kinyomom 70-80% ig, majd ha nem segít senki, akkor a 14 dik ismétlésnél a rúd "leeseik" a mellkasomra, vagy ez lesz az utolsó, amit kitudok nyomi, nagyon de nagyon nehezen. Akkor ha 13 ismétlést végzek, az bukásig való edzés, vagy sem? Vagy ha megpróbálom a 14 diket és az vagy "rámesik", vagy nagy nagyon nehezen kinyomom, és az a bukás?
Szokás mondani, (azaz sokszor írták itt), hogy bukásig ne edzen az ember. Akkor a fenti példánál a 13dik ismétlésig még mehet gyakran is?
ma 14:17 es kommetemet kifejtem röviden 1-2 mondatban.
Nem tudom, hogy túlterhelem e magam, (érzésre nem), kicsit fejlődtem is, de ez is bonyolult, ezért kérdezem ezeket, hogy mi számít bukásnak.
A technikai bukás, vagy amikor már rám is esik a súly. (Sokan mivel edzőpartnerrel edzenek, így fekvenyomáskor elmennek végső bukásig is, mert a másik úgyis segít) eddig én nem megyek el, egyedül nyomok fekve, meg nem is akarok eddig elmenni úgy őszintén.
Akkor most az én megterhelésem mennyire számít maxosnak fekvenyomáskor? Illetve azt se tudom, hány technikai bukás fér bele, mert nyilván legtöbb esetben nem megyek el eddig se, bizonyos gyakorlatokban sose.
Gyakorlatilag azt kérdezed, megcsináld-e az utolsó fél, rosszul végrehajtott gyakorlatot. A válasz: ne.
Teljesen felesleges.
Ha a 14. ismétlés már nem sikerül, akkor az a bukás.
Ha a 13. még megy, de utána már nem csinálsz többet, akkor bukás előtt 1-gyel megálltál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!