Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak engem idegesít fel az,...

Csak engem idegesít fel az, hogy a legtöbb influenszer 0 tudással megtud élni abból, hogy hülyeségeket beszél?

Figyelt kérdés

Többször is szembe jönnek velem videók/influenszerek testépítéssel kapcsolatban, és csak ámulok, hogy hogyan tud valaki ennyi hülyeséget elmondani..


Példának okáért: Dennis Burkhardt

Szponzora is van/volt és elég szép követőtáborral rendelkezik. De akár hányszor nézem a videóját, olyan badarságokat képes mondani, hogy a falnak mennék legszívesebben.. Nem a személyével van a problémám, mert nem ismerem személyesen, és nem is szeretném degradálni, szimplán csak kicsit dühítő az, hogy közel 0 szakmai tudással megél ebből az egészből.


Ő csak 1 volt a "sok" közül.


Ott van pl.: háromharmad, Torma Valentin (ellenpéldaként természetesen), na Ők azok, akik tényleg hasznos információkkal látják el a követőtáborukat és nem sajnálnám tőlük a világ összes pénzét/szponzorát sem. + van a másik, DietGainz, Ő nem rendelkezik nagy követőtáborral, viszont hiteles információkat ad át, tudományokra alapoz. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha Pl egy ilyen ember kapna több figyelmet..


Tiktokon szintén láttam egy srácot. Tényleg 0 fizikum, mintha elsőnek ment volna a terembe, minden tiktok videóján kameraálvánnyal (én meg 1 képet nem merek csinálni.. :D) veszi fel a videóit, hogy feszít, kb 13 éves kis srácról van szó, és 2 szponzora is van, több tízezres követőtáborral, csak azért, mert hasonlít Alex Eubankra.. Ilyenkor kicsit elgondolkozom azért.. Tényleg nem degradálni szeretnék senkit sem, de vicc, ami manapság megy és vicc, hogy mire van igény..


Mi erről a véleményetek?



2023. márc. 14. 17:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért hallgatod őket? Ahhoz képest, hogy hülyeségnek tartod, pontosan tudod, mit mondanak...
2023. márc. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Háromharmadot, Torma Valentint és DietGainzt pozitív példaként hoztam fel, így értelemszerűen követem is őket.


Dennist pedig, mint ember, semmi problémám vele, követem Őt is, szimplán az elhangzottaktól mászok a falra néha.


"Ahhoz képest, hogy hülyeségnek tartod, pontosan tudod, mit mondanak..." Úgy pedig véleményt nehéz formálni, hogy nem követek valakit. :D

2023. márc. 14. 17:32
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

" veszi fel a videóit, hogy feszít, kb 13 éves kis srácról van szó, és 2 szponzora is van, több tízezres követőtáborral, csak azért, mert hasonlít Alex Eubankra"


- Azért én kíváncsi lennék ki lehet ez a srác.. Nem látjuk ki ő pontosan,mondani ócsárolni meg bárkit lehet.. De a másik felet nem ismerjük.


Kicsit (vagy nagyon) promotáló szerűre sikeredett ez a kérdés szerintem... Olyan mint ha Három Harmadot, Dietgainzt akarnád népszerűsíteni..

2023. márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

ez igaz a személyi edzőkre is sajnos.

de valahol érthető

a fitnessz elég homájos terep... ami 10-20éve alapvetésnek számított, az mára kiderült hogy baromság.. 10év mulva meg lehet a mai dogmákon fogunk röhögni.

amíg nincs rendesen feltérképezve az edzés tudománya, addig ez lesz, mivel a képzések nem követik le a tudomány fejlődését, és sok helyen még a 20éves bullshiteket tanítják.


ezen idegeskedni nem érdemes, változtatni nem tudsz rajta, idővel rendeződik a hejzet.

2023. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én pl. nem nézek influenszereket, mert már ez az elnevezés is idegesít. Van nekem saját véleményem, ne mondja meg senki, hogy mit gondoljak.

Viszont, nem is szidom őket, mivel egy nevet vagy témát se tudok.

Te szemmel láthatóan amúgy nézed mindet... akkor meg ne szidd, mert ezzel szembe köpöd saját magad is.

Vagy gerincességet egyik véleményvezéred sem prédikál?

2023. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

"dühítő az, hogy közel 0 szakmai tudással megél ebből az egészből"

Mintha nem lenne minden munkahely, minden szakmai tele olyan emberekkel, akik nulla hozzáértéssel jobban keresnek, mint egy hozzáértő. A munkaerőpiac nem igazságos, sajnálom, üdv a valóságban!

"háromharmad, Torma Valentin (ellenpéldaként természetesen), na Ők azok, akik tényleg hasznos információkkal látják el a követőtáborukat"

Ők is 2-3 (Valentin 1-2) éve nyomatják a tudományoskodó tartalmat, amióta ez a divat, előtte is ők tolták a megcáfolt gyúrós tévhiteket, meg bizonyos kliensek híresztelései szerint a netről letöltött sablon étrendeket/edzésterveket az ügyfeleiknek.

"DietGainz, Ő nem rendelkezik nagy követőtáborral, viszont hiteles információkat ad át, tudományokra alapoz"

Nem rendelkezik nagy követőtáborral? Azért hivatkozik ma már minden 14-54 éves kor közötti kondis szar minőségű DietGainz videókra, mert nincs nagy követőtábora. Ma már nincs olyan kérdés ezen az oldalon, vagy akármilyen testépítő facebook csoportba, ahol ne jönne másodperceken belül kapásból legalább két ember, aki már linkeli is az aktuális DietGainz insta posztot, mint hivatkozás. Meg mi az, hogy tudományokra alapoz? Nem tanulmányokat akartál írni? Ebből is látszik, hogy nulla kritika nélkül visszabüfögi mindenki a DietGainz videókat ahelyett, hogy egyszer elolvasná valaki azokat a tanulmányokat, amikre állítólag Sanyi alapoz, vagy jobb esetben megnyitná a PubMedet, és magától utána olvasnának a szakirodalomban. Nem, nekik kellenek a megmondóemberek, akik elmagyarázzák nektek a sportot és a táplálkozást ahelyett, hogy magadtól alakítanátok ki saját véleményt, saját álláspontot, saját tudást. Ez olyan, mint akinek nincs önálló politikai véleménye, hanem azt gondolja a világról, amit a Puzsér, a Toroczkai, az Index, az Origo leírt. Ez a kritikanélküliség nagyon gáz. Ha szerintetek DietGainz tévedhetetlen, minden szava arany, és imádjátok mindenhol körbeszopkodni, akkor előbb-utóbb jó lenne felébredni, mert ha megmondóemberek nélkül nem tudtok tájékozódni egy konditeremben (vagy a világban), akkor a jövőben rácsesztek az önállótlanságra.

2023. márc. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

három harmad amúgy jó vicc 😂

kalóriadeficit, mesterséges inteligencia, schobert norbi, alekosz, index cikkek

tényleg k*rva sokat lehet tőle tanulni az edzésről... ja, nem.

2023. márc. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Dennis Bukkhard, milyen név ez?😂 Na róla még nem hallottam, biztos nagy szakember lehet. Látod kérdező az előadásmód a lényeg, nem a tartalom. Ha hitelesen beszélsz hülyeséget, sokan elhiszik.

Nem vagyok Dietgainz rajongó, mert nem bírom a lekezelő bunkó stílusát, de jópár videóját láttam. Ő is már nem egyszer ellent mondott önmagának, meg beszélt ő is hülyeségeket.

2023. márc. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Erre van igény a mai világban, ezen hiába idegeskedsz.
2023. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem idegesít fel mert azt se tudom kik ezek. Nézz kevesebb ilyen tartalmat ami csak felbosszant, felesleges és nem jó mentálisan sem.
2023. márc. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!