Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik edzéstervet válasszam...

Melyik edzéstervet válasszam ha csak így van időm edzeni és naturál vagyok?

Figyelt kérdés

A korlátok:

Hétfőn és csütörtökön tudok teljesíteni egy teljes testes edzést. Plusz egyik este tudok még kocogni.


I. Lehetőség:

Minden izomra 6 sorozat/edzés.

Nyílván itt RPE 7-8 körül tudok dolgozni, mert elég nagy a volumen. 90 perc alatt meg is vagyok vele. Így ez heti 12 sorozat.


II. Lehetőség

Minden izomra 4 sorozat/edzés

RPE9 simán menne és 60-70 perc alatt meg is vagyok. Heti volumen 8-9 sorozat/izom.


III. Lehetőség

Minden izomra 3 sorozat bukásig. Itt a legnagyobb az intenzitás, de legkisebb a volumen. Heti 6 sorozat.


Regeneráció/fejlődés szempontjából melyik lenne a legcélravezetőbb?


(Cél az izmosodás.)


2023. márc. 1. 15:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam az első lehetőséget RPE9-es sorozatokkal, de az totál kinyír.. :)
2023. márc. 1. 15:40
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szinte mind1. Heti 2 mindenhogy keves
2023. márc. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ha megvan a heti volumen, akkor nem mindegy?
2023. márc. 1. 18:08
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Sztem nem.. de kinek mi. Eleg sok eve edzek, biztos h osszeesnek ha ilyenre valtanek. De ha neked mukodik, szamodra kielegito a fejlodes akkor hajra
2023. márc. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg hogy erősödj a súlyokban.
2023. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megvan a heti volumen,nem mindegy?"

Nemigazán mindegy.

Nem mindegy hogy a második izomcsoportnak ami az utolsó,meg relative frissen állhatok neki

vagy a 6 ik izomra edzek de már az 5 iknél is ki vagyok fingva..

Nem lesz elég intenzív produktív az edzesed utolsó harmada mert faradt leszel.

Azért kell illetve célszerű felosztani egy idő utan az edzestervet lehetőleg úgy hogy a het napjain aranyosan el legyenek osztva,és a párosítasnál is a lehetőleg legkevésbé legyenek együttdolgozó izomcsoportok.

2023. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Folyt.A te esetetben a kevesebb többet ér.Viszont az sem ideális.Ez tul alacsony frekvencia.Keves a gyakoriság mellé kevés sorozat párosul.Habár bukasig csinalnád a volumen kevés.Az izomnöveleshez viszont az is kell,sőt többre mész vele mint nagy súlyokkal.Hosszútavon biztosan.Az izületi stressz es fáradsag az amivel nem szoktak szamolni.Marpedig azok az állandó terhelés miatt kinyíródnak előbb utóbb.
2023. márc. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!