Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen kevés idő mellett meg...

Ilyen kevés idő mellett meg tudnám oldani az edzést úgy, hogy maradjon szabadidőm is?

Figyelt kérdés

Minden hétköznap 5:30-kor kelek, megyek egyből dolgozni, és általában 19:40 körül érek haza, viszont 21:00-21:30 között már le szoktam feküdni, hogy ne legyek fáradt másnap.

Mivel egy faluban lakok, és csak a szomszéd városban van edzőterem, így az oda járás nem nagyon lehetséges ilyen kevés idővel. Ezért arra gondoltam, hogy itthonra veszek súlyókat meg fekvenyomó padot meg egyéb szükséges dolgokat.

Hétköznapokon fél óra edzés elég lenne, ha full kezdő vagyok? És ha igen, hány alkalom egy héten? Hétvégén tudnék hosszabbakat is edzeni.

19F


2022. okt. 10. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

30 percbe nem igazán fér bele a bemelegítés és a munkasorozatok száma sem még akkor se, ha minden nap csak egyetlen izmot edzenél. Sajnos ez nem az a sport, amire elég rászánni napi fél órát, aztán viszlát. Lehet ennyit is, csak akkor olyan érdemi változást nem érdemes remélni se izomtömegben, se erőszintben. Értelemszerűen a súlyzós edzés hatékonyságát nem percben mérik, de a tapasztalatok alapján egy komolyan vett edzésre 1 órát azért rá kell áldozni. Szerintem ebben a többi kommentelő is meg fog erősíteni.

Persze minden konditeremben vannak azok a csávók, akik csak köredzésben tudnak gondolkodni, szuperszett az életük, 20 perc alatt leedzik minden izomcsoportjukat kétszer, megrángatják az összes gépet, megtépik az összes csigát, közben peidg ordibálva nyögnek. Na ezek a csávók általában se nem izmosak, se nem erősek.

2022. okt. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szánj rá mondjuk hétköznap 40-45 percet. Nekem annyi idő alatt megy le a bemelegítés és átlagban négy munkasorozat valamelyik alapgyakorlatból.


Csak egy ötlet: lehetne hétfőn feknyomás, szerdán guggolás, pénteken felhúzás, hétvégén pedig kiegészítő gyakorlatok.

2022. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30 perc edzés eléggé rövid. Otthoni konditeremmel megoldható a hosszabb távú fejlődés, viszont igencsak drága.
2022. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon elhatározod magad, akkor így is meglehet oldani.


Például ha hétköznaponta csak 30 perced van, akkor leedzel 1-1 izomcsoportot, hétvégén meg jól megnyomod.

2022. okt. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha egyből osztottat csinálsz, akkor végül is... Legyen azért legalább 1-2 pihenőnap is.
2022. okt. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
+ Nem feltétlen kell egy csomó gyakorlat, főleg nem az elején.
2022. okt. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs más választás, akkor tessék, itt egy pofonegyszerű edzésterv. Ez kezdőnek lehet hogy kevés, de ha csak ez fér bele időbe, akkor a semminél ez is jobb. 2x kerül sorra minden izom egy héten (kivéve hajlító és vádli).


1.

Oldalemelés

Bicepsz egykezessel

Döntött Törzsű Evezés


2.

Tricepsz állva

Fekvenyomás

Guggolás


3.

pihenőnap


4.

Bicepsz egykezessel

Döntött Törzsű Evezés

Valamilyen has gyakorlat


5.

Oldalemelés

Tricepsz állva

Fekvenyomás


6.

Guggolás

Merevlábas Felhúzás

Vádli


7.

pihenőnap

2022. okt. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha bevallalsz egy hetkoznapot,meg a ket hetvegi napot...
2022. okt. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!