Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdésnek, alap elképzelés,...

Kezdésnek, alap elképzelés, kalória fix, csak változik az összetevő?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 105kg vagyok, rakodó(fizikai meló), 170magas, minden 2. nap edzés.

2500kalória körül ennék.

Ez az alap elképzelés(ami az aktuális napi igényeimhez igazítok,ha pl nem kívánom a csirkét vagy rizst)

500g csirkemell.

350g rizs.

3db tojás.

50g fehérje por(lényegében szeretem az ízét azért iszom)

+ 500g zöldség(ubi,paradicsom,savanyú)

illetve edzés napon a fehérje mellé hozzá csapok még 50g rizskását.

plusz a főzéshez használt zsiradék(amit nem grammozok, de kb így jön ki 2500kalóriára)

Alapnak mennyire jó? És a ch változik, krumpli, tészta, kenyér,tortilla stb.

Húsból még megeszem a pulykát, és a halat(disznótól nem komfortos a gyomrom,belem)


2022. aug. 18. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó ha variálod a köretet és a húst. Én is azt szoktam, a nap végén pedig leülök számolni és az esti zabomat úgy eszem hogy kijöjjön a kcal.
2022. aug. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a terved ezzel az étrenddel? Erősödés, szintentartás?
2022. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szalkasitas
2022. aug. 18. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy veszed észre a súlyodat? Változik lefelé heti szinten? Nem tudom mennyi az energiaszükségleted. Én is kb ilyen súlyú vagyok, csak 195 cm, de nekem olyan 2200 kcal körül indul be a fogyás.
2022. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát most kezdtem, így egyelőre nincs infóm, hogy mi fog történni, figyelem és majd max csökkentem a ch-t, de ez alatti ch-n én nem érzem magam komfortosan.
2022. aug. 18. 09:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt neked kell megtapasztalni, hogy reagál a szervezeted. Figyelni, mérni, centizni és úgy alakítani, ahogy neked jó.
2022. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sokan miért mondják azt,hogy nem kell mérni a kaját,csak érzéssel kell enni.. Azt,hogy?
2022. aug. 18. 10:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért mondják, hogy nem kell mérni, mert lusták, vagy nem egy főre főznek, hanem egy egész családnak, úgy azért kicsit macerásabb mérni. Van amikor lemérek mindent, van olyan nap, amikor nem mindent. Egy idő után már meg lehet saccolni, hogy az a hús kb. mennyi gramm, vagy mekkora adag a rizs. Szálkásításnál azt mondom, hogy érdemes mindent mérni, mert könnyedén el lehet csúszni.
2022. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!