Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit lehet tenni ilyen szintű...

Mit lehet tenni ilyen szintű étvágytalanság ellen?

Figyelt kérdés

Azt talán érdemes megemlíteni, hogy mindig is egy csontsovány srác voltam, alig ettem valamit. Napi 1-2 étkezéssel bőven elvoltam, kb 1000-1500 kalóriát vittem be régebben, még belegondolni is rossz.

Nem vagyok magas, de a 170 cm-res magassághoz így is rettentő kevés volt az akkori 48kg-52kg.


Decemberben elkezdtem ,,tömegelni", lényegében magamra erőszakoltam mindent amit lehetett, jöjjön minél több súly.

Júniusra elértem a 63kg-t, viszont itt leragadtam, egyszerűen nem megy annyi mint ami a kalóriatöbbletembe szükséges lenne. Próbálom magamra erőletni akár 4-5 többszöri étkezéssel, de olykor már a hányás kerülget 1-1 étkezés befejeztével... Ez a kegyetlen meleg pláne nem segít az étvágyamban. A heti 4 edzés/diákmunka közben megvan a fizikai fáradtság, de ez is csak ritkán hozza meg az étvágyam.



2022. júl. 8. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Vitaminokat kellene szedned. Meg egy B komplex vitamint mellé, ami meghozza az étvágyat.

Milyen ételeket eszel, leírod egy napi menüd?

Edzés után egy nagy adag gyors ch bomba is meghozza az étvágyat, pl.egy tömegnövelő, vagy egy carbonox.

2022. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A mai étkezésem: Reggelire munka előtt 3 kifli sajttal, felvágottal. Ez kb 450 kcal

Ebédre: 2 normál méretű rántotthús, kb 90g rizzsel ~ 660 kcal

Munka során 1 túrós rétes ~ 270 kalória

Vacsorára: 4 db tojás rántottaként és hozzátéve szalonna + maga +2 szelet fehérkenyér, így megközelítőleg kb 600 kcal


Ez sokkal inkább számít 3 étkezésnek, de számomra már ezt is kihívás volt megenni. A probléma, hogy ez kb 2000-2100 kcal, ha a figyelembevesszük, hogy nem mindent mértem ki grammra pontosan.


Viszont ez nekem közel sem elég, szeretnék 2500-3000 közelében lenni.

Vitaminokat pedig jelenleg nem szedek, de akkor igyekszem.

2022. júl. 8. 20:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem megy az evés igyál inkább. Smootiekban sok a vitamin és viszonylag magas az energiatartalma. Vagy igyál valamilyen protein italt.
2022. júl. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3


Köszi szépen, találtam egy pár jó smoothie receptet átlag 400-500 kalóriával. Ezeket mindenképp kipróbálom.

2022. júl. 8. 20:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz népszerű, amit ajánlok, de szerintem meg kellene próbálnod a főzeléket. Sokféle van belőle, így változatos. Pépes, így könnyű megenni, de sok kalória van benne. A tanácsom az, hogy gyorsan edd. Nem kell habzsolni, de lapátold be egy gyorsabb tempóban. Aztán szedjél még és azt is tömd bbe.

Feltétet is lehet rá rakni, de amíg nem bírsz enni, addig ne tökölj vele.

Az ilyen embereknek, mint te az a gáz, hogy megszokták, hogy keveset esznek, szűk a gyomor, amit ki kellene tágítani.

A tipikus testépíő étkezés nagyon király, csak a 45-60 kilós ember aki 1500 kalórián tengődik nem bír megenni 500 g húst, rizzsel elosztva, mert ezekből a típusú kajákból nehéz sokat enni és mivel jó a makrotápanyag összetétele (sok fehérje) jól laktatnak, telítenek és nem fogsz tudni 250 g csirke utána megint 250 g csirkét bedoni két-három óra múlva, mert nem vagy egyszerűen éhes.


Szóval a tanácsom az, hogy felejstd el, ezt a napi 5-6 kaját, úlj le napi háromszor és tömd meg magad. Délben főzelék legyen, legalább az elején minél többször, illetve szaftos, csúszós tészták, mint a spagetti hússal vagy sima darált hús tésztával. Ne szarakodj a száraz sültekkel, mert baromi nehéz kitágítani a gyomrod. Reggeleire amúgy ne tökölj szilárd kajával, igyál smoothiet és csapj hozzá egy kis proteint. Meg fognak itt kövezni,de ha néha tejjel indítod a napod az se gáz. Én minden reggel turmixot iszok banánból, tejjel, bekeverve proteinporral. Igen, gyökér vagyok, de nekem reggel nem megy semmi szilárd és inkább ez, mint a fejreesés éhesen.

Tojást inkább estére egyél, próbáld növelni a tojások számát idővel, tehát tegyél bele többet.

Nekem így sikerült tömeget növelni, előtte nem ment. Nekiültem délben és befaltam dupla adag főzeléket vagy tésztát hússal. Egyél gyorsabban, ne nyammogj, ne szarozz. Az a jó, ha kifeszül a hasad. Tele kell magad szó szerint zabálni. Csak így nem leszel nyeszlett. Mellé keményen eddzél. Lehet nem minden izom lesz, de idővel finomíthatsz a kajádon. Ha már eléggé kitáguélt a gyomor, akkor egyél több húst. De ameddig nem megy, addig inkább ezekt toljad.

2022. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De jó is lenne, ha két rántott hús és 90 gramm rizs csak 660 kalória lenne :)

Amúgy ha enni nem tudsz, igyál. Zabból, banánból, fehérjéből, mogyoróvajból azért már jó kalóriadús turmixokat lehet csinálni.

2022. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utólag is köszi mindenkinek a tippeket :)

Megfogadtam őket, 400-500 kalóriás smoothie-val viszonylag könnyen elértem a szükséges mennyiséget.

Év végére szeretnék 70kg közelében lenni, meglátjuk sikerül-e. :)

2022. júl. 12. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!