Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék kondiba járni, de...

Szeretnék kondiba járni, de nehéz elkezdeni, na meg picit félelmetes? 👇🏼

Figyelt kérdés

Tehát, még sosem voltam kondiba. Szívesen mennék, mert ugye ott vannak különböző gépek amiket szívesen ki is próbálnék. Na de teljesen kezdőként hogyan?


-Feltéve ha mondjuk nem tudom, hogy hogyan kell használni, az adott gépet szakszerűen? Vagy azt megmutatják?


- elég telt vagyok. Még kb 7kg súly többlet van rajtam, és nem tudom ott milyen emberek lesznek, mert azért szinte tökéletes emberek között tökéletlenként nem kellemes.


- néztem csoportos órát nem is vészes az ára 1400-1500 körül van, bár nem tudom mi számít veszesnek, de így első ránézésre nem az. Első körökben ilyen órákra gondoltam. De itt is az előző pont áll fenn.


Kicsit Izgulok emiatt..



2022. márc. 22. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Normális, hogy izgulsz vagy, hogy félsz, én is sokáig halogattam de nagyon nem bántam meg, hogy belekezdtem. Teremfüggő is amúgy, ahova én járok nincs tolongás, eddig senkire nem kellett várnom hely miatt és rám se kellett még sokat várni. Én legalább néhány alkalomra a helyedben befizetnék egy edzőre, hogy segítsen a gyakorlatok kivitelezésében. Annyit tennék hozzá, hogy szerintem az alapgyakorlatokból kell kiindulni, gépes edzés legfeljebb kiegészítésnek. Tehát guggolás, fekvenyomás stb., keress rá.


7kg plusz súly az semmi, teremtől függően lehet hogy épp 50-es nők adják ki majd a fél társaságot akik lábtolóznak és tapósógépeznek épp.

2022. márc. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Feltéve ha mondjuk nem tudom, hogy hogyan kell használni, az adott gépet szakszerűen? Vagy azt megmutatják?"

Semmi szakszerűség nem kell a gépek használatához. Ha kell, akkor megmutatják, de egy óvodás kislány is tudja használni a gépeket. De ne a gépeken agyalj. Neked először meg kéne tanulni szabályosan és helyesen mozogni elsősorban a saját testsúlyos és szabad súlyos gyakorlatokkal. Ezeket nem fogják tudni csak úgy megmutatni mások, te meg egyből csinálni utánuk, úgyhogy többek között ezért szoktuk ajánlani a JÓ személyi edző felkeresését kezdőként.


"Még kb 7kg súly többlet van rajtam, és nem tudom ott milyen emberek lesznek, mert azért szinte tökéletes emberek között tökéletlenként nem kellemes."

Majd meglátod, hogy kik járnak konditerembe. Ha meglátod, akkor ezen nem fogsz izgulni.


"néztem csoportos órát nem is vészes az ára 1400-1500 körül van."

Attól függ, hogy milyen csoportos óráról van szó. Az 1500 forint alkalmankét ma már valóban nem számít soknak, viszont ha valami igénytelen, színvonaltalan, ugra-bugrálós csoportos óráról van szó, az 150 forintot sem ér. Tudni kéne, hogy milyen csoportos óráról vna szó.


Tanulj meg bemelegíteni, nyújtani, mozogni, súlyzózni, edzést tervezni, táplálkozni, regenerálódni. Nem a szaros gépeken fog múlni a konditermi sikerességed, hanem az előbbi tényezőkön. Egyelőre semmi más feladatod nincs, mint ezeket megtanulni. Ha ezeket elmulasztod, akkor felesleges lesz minden perc, amit a teremben töltesz.

2022. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezért gondoltam csoportos edzésekre elsőkörben, mert gondolom ott megvan a bemelegítés nyújtás tehát komplett edzés van. És gondolom hogy saját súlyos edzések vannak.

A weboldalt betudom linkelni, bár szerintem jó hely. Legalábbis az oldal igényesen van felépítve a vélemények pedig jók, azokat is néztem.

[link]

2022. márc. 22. 13:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az "integgrált" szó zseniális két G-vel. Ennyit az igényességről. Na mindegy...

Ezekkel a "cross, dance, fitness, aerobic, hot, iron" címkével ellátott csoportos edzésekkel mindig legyél nagyon óvatos, mert könnyű beleszaladni kamu, minden szakmaiságot nélkülöző, 45 pluszos anyukáknak eladott hitvány fetrengésekbe. Menj el, ki kell próbálni, aztán ha színvonalas, akkor maradj ott, ha nem, válts! Ennyi.

2022. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jól kezdődik. :)

Lehet kuka kérdés de honnan tudjam hogy színvonalas e? Mi számít jónak?

2022. márc. 22. 13:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt laikus, tapasztalatlan kezdőként nem nagyon fogod tudni megítélni. Pont ez a buktató bennük.
2022. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak, de most komolyan :')
2022. márc. 22. 13:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ezt abszolút ajánlom: https://www.youtube.com/watch?v=yHJFK85_1Ik


saját példa: én először 40 feletti bmi-vel mentem csoportos órára. a legjobb érzés volt amikor meg tudtam csinálni végig egyetlen gyakorlatsort (addig annyit se)

az 1400 ft meg kifejezetten jó ár manapság


a teremről pedig ott a fenti videó, pont ugyanezeket írnám le

2022. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Érthető a félelem, sztem mindenki így van vele mikor kezd.


Gyakorlatokat meg tudod nézni youtube-on, akár az edzőterembe is ha elfelejtetted, gépeknél túl nagy hülyeséget nem tudsz csinálni, általában vannak rajtuk piktogrammok is. Bár én nem koncentrálnék annyira a gépekre.


7kg túlsúly az semmi, látni 120kgs embereket is heti szinten.

2022. márc. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!