Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a legalkalmasabb az...

Melyik a legalkalmasabb az erőnövelésre és izomfejlesztésre (kettlebell, Body bulding vagy calisthenics)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elkezdetem újra a tornázást és váltottam ki kondi bérletet. Ott van húzódzkodó, tatami amin lehet fekvőzni stb, gépek, fekvő pad és kettlebell súlyzó is. Igazából még kezdő vagyok, de szorgalmasan tanulok, csak nincs személyi edzőm (így csak amit találok a neten az alapján próbálok haladni, meg bent néha segítenek nekem).

Melyikre lenne érdemes igazán ráfeküdnöm ezek közül? Igazából mind a hármat szoktam csinálni van egyáltalán bármi lényeges különbség a között, hogy mit használok ellenállásnak? Melyiket tartjátok a legjobbnak? Illetve a legkönnyebben elsajátíthatónak egyedül? Illetve milyen könyveket ajánlanátok a témában? (A sárga kapszula már meg volt és a fegyencedzést is olvasgattam) esetleg egy jó videó csatornát ami bemutatja, hogy kell a gyakorlatokat helyesen végezni, mekkora ismétlés számmal, illetve hogy ne csináljuk (mert nekem gyakran szólnak, hogy nagyon rosszul végzem a gyakorlatot). Ha már elégedetteb leszek a testemmel lehet visszamegyek bokszolni vagy folytatok valami harcművészetet, nem tudom ez mennyire számít de gondoltam, ezt még leírom.

Köszönöm!


33F


2021. szept. 10. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Puszta izomfejlesztési ambíciókkal nyilván a hagyományos body building, azaz "kondizás, gyúrás" a te utad. Ha funkcionális, erős, speciális, nem nagy, de esztétikus és definiált izomzatra vágysz, plusz szeretnéd megtapasztalni, hogy a testeddel gyakorlatilag mennyire át tudod hágni a fizika szabályait, akkor calisthenics (street workout).

A kettlebell szintén remek funkcionális erőfejlesztő és izomépítésre is alkalmas, azonban ott fokozottan számít a helyes technika és a szabályos kivitelezés. A street workout se annyira, de a kettlebell pláne nem az a mozgásforma, amit edző nélkül annyira ajánlanék. Ha van edzői segítséged, akkor viszont jó választás.

2021. szept. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Erőemelès kiegészítve "body buildinggel" tehát a power building. Legalábbis ha natúr vagy. Tanuld meg az alapokat és csinálj mellé kiegészítőket és legyen progresszív, ennyi.
2021. szept. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Ha még vannak ilyenek jöhetnek! :)

2021. szept. 11. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!