Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Első edzés után fáj mindenem,...

Első edzés után fáj mindenem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hosszú évek után elkezdtem edzeni, feljött rám pár kiló, szeretném leadni illetve feszesíteni a bőrömet. Tegnap edzettem 40 percet, nagyon rossz volt, teljesen merev voltam... Másnap kb. mozdulni nem bírok úgy fáj mindenem. Ilyenkor plusz rá kellene edzenem vagy pihennem? Tudom fokozatosan kell az edzést is, én marha meg egyből súlyokkal kezdtem stb. Pihentetni kell ilyenkor vagy rá kell edzeni? Ezt a fájdalmat mivel lehet enyhíteni?
2021. márc. 14. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Izomláznak hívják a jelenséget. Akkor jelentkezik, ha a szervezet szokatlan terhelést kap. Nincs rá igazán hatásos gyógymód, 2-3 napon belül elmúlik. Semmiképp ne dolgozz rá, viszont valami könnyű mozgás (gyaloglás, nyújtás, laza gimnasztika) talán némileg segíti a regenerálódást.
2021. márc. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen túltoltad. Pihenj rá, aztán legközelebb kisebb súlyokkal próbálkozz.
2021. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!