Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gugolasnal a rúd mindig...

Gugolasnal a rúd mindig nagyon nyomja a nyakam, nagy súlyál nem azért nembirok gugolni mert a combom nem elég erős hanem mert szetnyomja a rúd a nyakam, lehet rosszul fogom? Ha igen hogyan kell?

Figyelt kérdés
2021. febr. 13. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vállon kellene lennie. Innen nem tudom megmondani, hogyan fogod. Ha sehogy sem megy, akkor guggolhatsz kézisúlyzóval is, vagy választhatsz más gyakorlatot, például a bolgár egylábas guggolást kézisúlyzóval.
2021. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Guggolni 2 felé képpen lehet. Elöl vagy hátul van a rúd. Az elöl tartom a rudat esetet bemelegítésként szoktam kb 60 kg-ig. Fájni szokott az utolsó 2-3 de ez van. Utána már a Tarlós megoldás van nálam. A jobb termekben van a rúdra kapható szivacs. Az tud segíteni. Illetve mivel természetesen van nálad törölköző, mert ugye van, így azzal még körbe tudod tekerni. De egyébként bizonyos szinten nyomni fogja a vállad, a hátad, mivel koncentráltan egy csíkban nagy súly nehezedik azokra az izmokra.
2021. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2021. febr. 13. 18:55
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Rossz helyre teszed vagy tul vekony, csontos vagy. 150el se nyom. Probald lejebb engedni a hatadon ha nincs vallad meg csukjad amire raknád.

ha csaj vagy tekerj ra torolkozot pl. Nekik nem gáz

2021. febr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

2: azt azért hozzátenném, hogy az előlguggolás kicsit máshogy dolgozza meg az izmokat, plusz hátsónál is van high bar, low bar fogás


Egyetértek, hogy próbáld meg a szivacsot/törölközőt, esetleg próbáld meg lejjebb rakni kicsit a rudat (bár így látatlanba nehéz, lehet így is nagyjából jó helyen van).


4: férfiaknak se gáz, főleg ha kezdő az illető. Amikor 60kg voltam szétnyomta a nyaki csigolyámat meg a vállcsontomat az üres rúd is, iszonyat kényelmetlen volt szivacs nélkül, utáltam hogy gáznak néznek miatta. Most 80kg-san semmi problémám vele. És nem azért mert akkor "kislány" voltam, most meg már "fszagyerek" vagyok, csak szimplán lett egy "természetes párnázottság" a rúd körül amihez idő kellett :) De igazából írtad te is, csak hozzá akartam tenni ezt.

2021. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szivacsot lehet kapni pl. decathlonban is. De azért a nyakadra akkor se tedd, hátrébb, lejjebb kellene lennie.
2021. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!