Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagy a különbség az alsó és...

Nagy a különbség az alsó és felső fogású húzódzkodás között?

Figyelt kérdés

Úgy értem, az alsó fogású sokkal kevésbé veszi igénybe a hátat, mint a felső? Jelenleg felső fogásúból 3db megy, alsó fogásból 6-7. Ha az alsó fogásúban fejlődök, akkor fejlődni fogok a felső fogásban is?

Köszönöm, ha válaszolsz



2021. jan. 27. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
igen
2021. jan. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fejldődni fogsz. Tanulmányok szerint elvileg minimálisan dolgozik jobban a hát felső fogásnál, és a bicepsz az alsó fogásnál. Én alsó fogásnál a hátam közepét és alját érzem jobban, felső fogásnál meg a lapocka körül.
2021. jan. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 27. 09:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan nagy különbség izomaktivációban. Felső fogásnál nagyobb aktivitást mutat a trapézizom alsó része és a gerincmerevítők, alsó fogásnál pedig a bicepsz és ami egy kis érdekesség lehet, hogy a mellizom. Ettől függetlenül az alsó fogás inkább azért könnyebb, mert az automatikusan olyan helyzetbe pozícionálja a kart, hogy előre-hátra mozogjon a könyök, ebben a síkban a széles hátizom hatékonyabban tud erőt kifejteni, ellentétben a felső fogással, ahol természetszerűen jobban fog oldalirányban mozogni a felkar. Nyilván ha brutálisan megerősödsz valamelyik verzióban, akkor lesz transzferhatás, de azért alakulhatnak ki gyengepontok, főleg a felső fogásnál. Én azt javasolnám, hogy edzed mindkettőt, még ha nem is egyszerre.
2021. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Akkor lehet, hogy azért érzem kicsit ma a mellem, mert tegnap alsó fogással húzódzkodtam? - nem izomláz, csak kicsit érzem.

Rendben, mindkettőt edzeni fogom

2021. jan. 27. 10:45

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!