Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túl sok fehérjefogyasztás...

Túl sok fehérjefogyasztás okozhat valami bajt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 5. 23:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Nézd okozni okozhat, de nem rizikosabb mint pl. csapvizet inni. Hulye pelda tudom.

A rák (daganat) fehérjéből taplalkozik. Na most nem azt akarom mondani hogy rakosak leszünk mert sok feherjet eszunk, de ez egy teny.

Ha nem edzel es nem indokolt hogy magasan fogyassz feherjet akkor felesleges.

2021. jan. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ha például 60kgra napi 200gramot eszek,az sok? Már nem akarok egy teljesen új étrendet csinálni
2021. jan. 5. 23:53
 3/20 anonim ***** válasza:
34%
Nem, edzés mellett kb. ideális mennyiség.
2021. jan. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerre bevinni nem ajánlatos. Én 90 grammot vittem be 80%-os tejsavófehérjéből és elég szarul érzem magam, hányingerem van és böfögök. (Pedig laktózmentes van ráírva) Más tartsa be 25 grammos egyszeri adagot🙄
2021. jan. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nekem öt étkezéssel jönne ki, csak hát nemtudom hogy lenne e bajom hosszutavon, mivel ez az ért több mint 2tskg
2021. jan. 6. 01:02
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokan már 0,5 tskg fehérjemennyiséget is tiltanák bevinni, mert "bizonyítottan" negatív hatással van az emberi szervezetre. Ez kb. olyan mint hogy a levegőben rákkeltő részecskék találhatóak, tehát ha kevesebbet lélegzünk akkor azzal jobban megóvjuk magunkat ettől. Profi testépítők (tehát nem naturálok) szinte minden esetben túlmennek a 2 tskg értékén, mivel az ő szervezetük több fehérjét képes felhasználni izomépítésre. Nekik sem szokott emiatt problémájuk lenni. Van aki meg egy nagyobb szelet hústól rosszul van, mert nem ugyanúgy reagál a szervezete a fehérjére.
2021. jan. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Koszonom, akkor marad a 200, jo lesz igy remelem.

[link]

Itt is 200at ir, tehat remelem nem lesz semmi:D

2021. jan. 6. 01:41
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Az rengeteg és teljesen felesleges. Nem kell bevinni a 3x-orosát Jézusom. Felesleges pénzkidobás csak.

Ttkg X 1,6-al és ennyi elég. A többit amit bevinnél 1. nem esne jól, 2. csak kisz*rnád hasznosulás nélkül. 3. Mivel rohadtul nem indokolt ennyi fehérje, ez már képes lenne a vesét erősen megdolgoztatni. Ekkora felesleges mennyiség hosszú távon már okozhat gondot.

2021. jan. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nézd kérdező, ha nincs ch es zsir, ennyi feherje mellett (ami kbsztt sok) akkor azt fogod elerni, hogy a feherjet lebontsa es chkent fogja felhasznalni, ebben a lenyeg az, hogy feleslegesen viszel bd ennyit egy nap. Tul vagy a 3g/ testsúly kgn, de ha van ch es zsir akkor mukodhet, de nem fog ennyit felhasznalni a szervezeted.
2021. jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem edzel szerintem ttkg 1.1g, 1.2g fehérje bőven ok.

Ha edzel mehet 1.6g - 2g

2021. jan. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!