Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez elég, hogy megszabaduljak...

Ez elég, hogy megszabaduljak a sörhastól?

Figyelt kérdés

Hetente ötször 50 perc testépítés (osztott edzésterv) és fél óra futás futópadon.

Naponta kétszer kajálok. Rendes ebéd (leves és főétel) később pedig valamilyen hús sajttal és zöldséggel. Kerülöm a szénhidráttal teli ételeket (szó sincs ketogén diétáról). Későn szoktam kelni ezért a reggeli sokszor kimarad de amúgysincs reggel étvágyam.

Szénsavas italok közül csak heti maximum 2 üveg sört iszok...tudom...sörhas ellen nem a legjobb ellenszer a sör.


Lapos(abb) hasat szeretnék, nem kocka hasizmot.


30 éves férfi vagyok.



2020. aug. 10. 21:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy elég sok tojást is eszek különböző elkészítésben.
2020. aug. 10. 21:21
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
A napi 2 kaja az nem jó, hiába gyúrsz.. 5-6, de minimum 4 kaja kell elosztva hogy ne ugráljon a vércukor, folyamatos lesz a ch +fehérje az izomnak, azért zsírosodsz mert tartalékol a szervezet, 2x eszel gondolom nem keveset
2020. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
viszonylag keveset kajálok...mindig csak annyit, hogy jól lakjak. Sosem eszek addig amíg érzem, hogy már egy falatot sem tudnék legyúrni a torkomon, hanem mindig egy előre "kimért" mennyiséget.
2020. aug. 10. 21:48
 4/13 anonim ***** válasza:
A rendszeres hasbehúzás (ab vacuum) se maradjon ki.
2020. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha testépítesz, akkor miért eszel keveset, és azt is ritkán?? Neked ez hogy áll össze? Vagy fogyózol, és akkor aerob edzés pontosan beállított kalóriadeficittel, vagy tömegelsz, és akkor lehet nyugodtan zabálni, csak ha nem muszáj, akkor cukrot ne nagyon!
2020. aug. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és reggeli. Nekem úgy sikerül, hogy találok valami jó ürügyet, hogy korán keljek, és járjak vagy bringázzak egyet. Akkor azért hazaérve marad a kezemben a hűtőajtó.
2020. aug. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha a reggeli korai étkezés semmiképpen nem jön össze, lefekvés előtt nyomj be egy adag kazeint (pl. negyed kiló sovány túró egy kis natúr joghurttal elkeverve). Ez viszonylag hosszan emésztődik, és fenntartja a tápanyagellátást alvás közben.
2020. aug. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Semmi értelme tömni magad. Igen, a testépítő médiában ez megy évtizedek óta, de ez olyan emberektől ered, akik 2 óránként nyomkodják magukba az inzulint. Ha izmot akarsz építeni akkor valóban előnyösebb többször enni, de fogyáshoz teljesen jó lehet a 2 étkezés, csak azt is egy adott étkezési ablakon belül lenne érdemes, tehát nem úgy, hogy reggel egy kaja, meg este egy. Hanem mondjuk 10-ig nem eszel, aztán 6-ig fogyasztod el az étkezéseidet. De ezeket kéne számolni, kalóriabázis pont hu-n, tudod ellenőrözni a bevitt kalóriákat és makrókat. Ez egy készség, amit gyakorolni kell, az se lenne baj, ha vennél egy konyhamérleget. Aztán ha ráérzel akkor tudod magadnak igazítani, ha nem fogysz, csökkenti a kcal-t stb.
2020. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat


A testépítés lényege, hogy legyen egy kis formája a testemnek, semmiképp sem a hatalmas felpumpált izmok. Ezzel a résszel viszonylag elégedett vagyok...nem vagyok kigyúrt de a felsőtestemen (kivéve természetesen a hasamon) látszik, hogy sportolok. Ezzel valamennyire meg vagyok elégedve...annak ellenére, hogy egy testépítő talán kikacagna. Olyannal is találkoztam aki azt mondta, hogy táplálékkiegészítők és kemikáliák nélkül kár is edzeni...nekem ez nem kell. Jelenleg laposabb hasat szeretnék de a többi testrészem sem akarom elhanyagolni.

Az étkezés általában úgy megy, hogy kajálok egyszer 11:30-kor és egyszer kb. 18:00 órakor. Valóban még egy kisebb étkezést be kéne szúrjak a kettő közé.

30 éves vagyok, az anyagcserém már nem olyan mint fiatal koromban amikor szinte bármit ehettem anélkül, hogy egy grammot is híznék. Jelenleg ha ötször ennék egy nap tuti nem tudnék fogyni...sőt el is híznék.

2020. aug. 11. 16:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen,hogy neked 5x kell enned, teljesen ok a kétszeri étkezés, lényeg a deficit, illetve célszerű a fehérjét legalább 1.6g tartani
2020. aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!