Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diétázni szeretnék de a...

Diétázni szeretnék de a makróval bajban vagyok a mostani étrendem 1900 kcal amit úgy osztottam fel hogy 50% fehérje, 30% zsír és 20% szénhidrát.Heti 4x végzek súlyzós edzést és 2x HIIT edzést .Szerintetek így a heti fél kg-os fogyás tartható lesz?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok,176cm magas és 95kg. A testzsírom 29%

2020. júl. 22. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A fehérjét nem százalékra szokás számolni, hanem abszolút módon. Fogyáshoz 2-2,5 g fehérje javasolt testsúlykilogrammonként, de mivel nálad nagy a túlsúly, az így számított érték túl sok lesz. Én 130-160 gramm fehérjét mondanék neked naponta, ami 520-640 kcal, tehát a mostani mennyiség feleslegesen sok.

Az edzésed mennyisége lehet, hogy túl sok lesz, kalóriahiányos állapotban nincs annyi energiája a szervezetnek.

2020. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1# A zsír után nem szokás számolni és a 2-2,5g elég magas. Szerencsére nem lehet túl adagolni. Az ebben végzett kutatások kb napi 500 grammos használatot vettek amit az égvilágon senki sem csinál.


A lényeg kérdező, hogy tudd hogy nem kell ilyen sok fehérje, de nincs baj ha ennyit viszel be.


A szénhidrát és zsír aránya teljesen mindegy, míg megfelelő mennyiségű fehérjét viszel be. Vagyis a zsír ne menjen 15%alá, mert hormális problémák léphetnek fel, de ezt leszámítva mindegy.

2020. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!