Azok az izmok melyeket házikoszttal pakoltál magadra tartósabbak mint amiket tápkiegészítőkkel pakoltált magadra?
Ha igen miért?
Nem okoskodni akarok, de már 4 hónapja nem edzem és csak 5 kilót vesztettem el abból amit normál étellel magamra raktam míg azelőtt ha porokat használtam mindig elvesztettem szinte mindent pár hónap alatt.
Egy 100 kilós emberből azért van mit veszíteni :)
Most 95 vagyok de nem vagyok összeesve.
Tény hogy 100 kiló megmozgatáshoz több izom kell, mint 70 kilóhoz. Viszont zsír/izom arányba a másik lehet jobban áll.
Egyébként a szervezeted honnan a p ből tudná, hogy melyik izom van töltött káposztától és melyik fehérje portól?
Amikor megemésztesz valamit lebontja amennyire csak tudja, hogy aztán azt csináljon belőle amit akar.
5
Nem tudom, hogy honnan tudja, ez egy kérdés volt. Nyilván tudományosabb választ várnék.
Az én szubjektív véleményem pedig az, hogy a sebesség amivel felpakoltad őket lehet a döntő.
Mivel házikoszttal 2 vagy 3-szor több időbe telik ugyanazt az izomtömeget felépíteni, ezért a szervezeted úgy is értelmezi, hogy az izomra szükség lehet hosszabb távon is.
Akkor egyszerűen, nem a szervezted nem így dönti el.
Ha kell neki az izom felépíti vagy megtartja ha nem kell neki lebontja bármit is használt fel az építés folyamán.
Azért több idő, mert a fehérje hiánya miatt a regenerációkor csak annyi fehérje épül be izomzatba, amennyi van, nem annyi, amennyibe beférne.
Szóval tudományosabb választ szeretnél.
Te elmész edzeni. Használod az izomzatodat, akkor az izomzatodon (szó szerint) szakadások fognak keletkezni, nagyon apró, un. mikró szakadások.
Amikor eszel, az tartalmaz makró tápanyagokat (fehérje,zsír,szénhidrát) is, de összetett (bonyolult) formában, szóval egy emésztésnek nevezett folyamat során ezeken az összetett tápanyagokat alkotóelemekre bontják az (nagyrészt) enzimatikus folyamatok. Vegyük pl esetünkben a fehérje lebontását. A fehérje egy aminosavakból álló 'kötelék', amiket un. peptid kötések kötnek össze. Ez a fehérje láncolat 22 (ha jól rémlik) aminosavból áll össze, ezek különböző arányából (függően az elfogyasztott tápláléktól, illetve, hogy állati vagy növényi fehérje , mivel a növényi táplálékok 99% -a inkomplett fehérje forrás), tehát amikor elkezded emészteni a fehérjét, olyankor ezek az emészt enzimek szétbontják ezt a hosszú láncot apró aminosavakra, a láncolat felépítő elemeire, ami aztán bekerül a vérkeringésbe, majd eljut pl az izomzatba. Ott a például szénhidrátra adott inzulin válasznak köszönhetően az inzulin segít bejutni az aminosavaknak a sejtbe, ahol aztán egy saját fehérje gép ezeket a aminosavakat újra összerakja, a szervezet saját ízlése szerint.
Éjszaka a már említett anabolikus környezetnek köszönhetően a szervezet megjavítja a károsodott szöveteket. (Természetesen ez napközben is zajlik, csak éjszaka sokkal nagyobb mértékben)
Ha van 100 lyuk, és 120 lyuknyira való tápanyag (fehérje por ide, vagy oda) akkor a szervezet megjavítja a 100 lyukat, persze minimálisan erősebbre, vastagabbra, mint volt, hogy legközelebb ennek a terhelésnek már sikeresen ellenálljon. (Pl ha már törted el csontod, majd összeforrt, és láttad a róla készült képet, akkor láthattad, hogy a forrás helyén egy milivel vastagabb körbe a csont. kb így megy az izomzatnál is)
Abban a szerencsétlen esetben, ha csak 60 helynyi tápanyag van, akkor 60 helyet befoltoz, erősebbre mint volt, a maradék 40 meg marad a régi. (tehát nem fejlődsz. sőt, mivel edzés közben tápanyagokat veszítesz, nem csak simán sérül, ezért lényegében még csak kisebb lesz az izomzat, mint volt)
Ha kevesebb fehérjét eszel, mint amire szükséges lenne, az hosszú távon vezetnek további problémákhoz is, nem csak ahhoz, hogy stagnálsz, ugyanis nem csak az izomzatod használ fehérjét.
elég tudományos?
Az kimaradt, hogy a katabolikus hatás mértéke sok mindentől függ. Csak hogy pár lényeges dolgot említsek:
Fizika aktivitás szintje (edzésen kívül)
alvás mennyisége
alvás minsége
természetes vagy mesterséges anabolikus hatások
Bevitt tápanyag mennyisége / minősége
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!