Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kik és milyen okból kifolyólag...

Kik és milyen okból kifolyólag terjesztik azt, hogy a testalkat típusok nem léteznek?

Figyelt kérdés

2019. dec. 14. 13:41
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
53%

#10

Ez nem bizonyíték, hanem egy másik állítás, név szerint "a testalkat testalkat típusba tartozik".


Vagyis ez vagy körkörös érvelés: A testalkatok testalkat típusokba tartoznak, ezért testalkat típusok vannak és mivel testalkat típusok vannak, a testalkatok testalkat típusokba tartoznak.


Vagy sokkal inkább az állítás "a testalkatok testalkat típusokba tartoznak" egy implicit újrafogalmazása a "testalkat típusok léteznek" állításnak.


Esetleg, bár ez már komolyabb mentális gimnasztika, az egyik állítás épül a másik állításra, ez esetben az állítás bizonyítására vonatkozó másik állítás szorul bizonyításra és amennyiben ez megtörténik, az bizonyítékként szolgál az eredeti állításra is.


Egy a közös a három verzióban, egy betű bizonyítékot nem szolgáltattál egyik esetben sem. Na de hogyan is történhet a tudományban a bizonyítás? Nos, a feltételezést (testalkat típusok vagy legyünk konkrétak, szomatotípusok, hisz feltételezem úgyis mind ezt értjük itt a szó alatt, léteznek) pontosan definiálnunk kell, majd ez alapján jóslatokat kell tennünk, majd pedig ezeket a jóslatokat bárki által reprodukálható módon tesztelnünk és az eredményt kiértékelnünk.

2019. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
55%
#11 Fogalmam sincs, hogy mit hordtál össze az előbb és nem hiszem, hogy a fellengzős stílus alatt van-e valami lényeges dolog az értelmetlen kötekedéseden kívül.
2019. dec. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
55%
*van valami
2019. dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
53%

Egyszerű magyar mondatokkal leírtam, miért nem bizonyíték, amit annak tituláltál és hogyan működik a bizonyítás tudományos módszerrel. Már ha azt állítjátok, hogy a szomatitípusok léte tudományos tény.


Megjegyzem, ha ezt képzelted el válaszként, jobban mutatott volna, ha nem írsz semmit.

2019. dec. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
55%
Ha annyira intelligens lennél, mint amennyire próbálod beállítani magad, akkor tudnád, hogy 3 alapvető testalkat típus létezik: endomorf, ektomorf és mezomorf. De ezek csak az alaptípusok. Ezeknek léteznek kombinációik is, mondhatni nincsen "ideális" endomorf alkat, mivel lehetnek benne mezomorf jellemzők is (endomezomorf).Nyilván abba a típusba sorolják az adott testalkatot, amelyik típus jellemzőiből többet visel magán. A világon minden, ismétlem minden embert meg lehet határozni testalkati típus alapján.
2019. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy akkor ennek mi értelme? ha mást nem határoz meg, csak azt hogy hogyan néz valaki ki?

mármint

én a tizes éveimben nagyon kövér voltam, aztán lefogytam és magas/vézna lettem, azóta meg magamra szedtem egy jelentős mennyiségű izmot

most akkor én végigmentem az egész spektrumon, igaz?

akkor mi értelme van így kategorizálni embereket, ha ilyen egyszerűen változtatható a testalkat?

persze, olyan szempontból létezik ez, hogy tudjuk az embereket így ránézésre kategorizálni

ami ellen tudtommal sokan vannak, az az hogy ennek egy genetikai háttere van és ez hatással van rád bármit csinálsz (pl az endomorf genetikai okok miatt könnyen zsírosodik míg egy ectomorf ehet amit csak akar de nem zsírosodik)

2019. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:

"A világon minden, ismétlem minden embert meg lehet határozni testalkati típus alapján."


Nagyszerű, ez esetben tettünk egy arasznyi lépést a dolog felé. Már csak azt kell meghatározni, hogy hogyan határozható meg egzakt módon, ki melyik testalkattípusba tartozik, illetve milyen arányban keverednek benne a testalkattípusok jellemzői. Aztán elkezdhetünk jóslatokat gyártani a hipotézis alapján és tesztelni őket. (esetleg linkelni kész szakmailag bírált tanulmányokat a témában, elvégre itt mint tudományos tényként van megnevezve a dolog)

2019. dec. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
55%

#17

[link]

Itt a képen úgymond ideális rajzok láthatóak a 3 alaptípusból. Namármost, az ektomorf típusra jellemző, hogy magas, vékony, nehezen képes zsír- és izomtömeget felvenni. Az endomorf típus alacsonyabb, könnyen hízik, nehezen fogyó típus, vastagabb csontozat jellemző. A mezomorf típus edzés szempontjából a legelőnyösebb típus, könnyen vesz fel izomtömeget, széles vállú, keskeny csípőjű emberek. Nyilván a magas, alacsony stb. jelzők a testalkatokon belül, egymáshoz képest értendőek. Mint mondtam korábban, léteznek kombinációk is, ezek a különböző típusok tulajdonságainak úgymond keveréke. Így aztán bármilyen embert látunk, el tudjuk helyezni valamelyik típusba. Az, hogy a különböző típusok változhatnak-e, bevallom férfiasan: nem tudom. Nyilván az ember csontozata változik a kor előrehaladtával, fejlődik vagy neadjisten visszafejlődik.

2019. dec. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

#18

Oké, ezt ugye te sem gondoltad komolyan?

2019. dec. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
Mit?
2019. dec. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!