Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kinek mi a véleménye erről a...

Kinek mi a véleménye erről a (tömegnövelő) diétáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra az elhatározásra jutottam, hogy újra belekezdek ebbe a gyönyörű sportágba. Igaz, nem pont az izmosodást (helyesebben: definiáltságot) tartom fontosnak, hisz sosem tetszett pl. a kockás has, kidolgozott formák, inkább a vastagságot, erőszintet preferálom - de mégse erőemelői szinten, hanem valahol a kettő között. Szeretek nehéz súlyokkal, sokszor akár bukásig edzeni. Összességében a célom a nagyobb izomtömeg kb. 20-25%-os testzsírral és természetesen az összetettebb gyakorlatoknál az 1RM kitolása.


Edzésmúltam van, úgy gondolom, hogy a gyakorlatok helyes kivitelezését 2 év alatt már elsajátítottam, valamennyire kiismertem a számomra kedvező gyakorlatokat, ismétlésszámokat, módszereket, azonban sosem figyeltem oda az étkezésre, ami nélkül persze csak álom a cél.


A következő tömegnövelő diétát próbáltam úgy összehozni, hogy olyan dolgokat rakjak bele, amiket szeretek és legalább minimális élvezettel szolgáljon az elkészítése és elfogyasztása.


06:00-08:00 - 100g zab, 3 tojás/1 adag fehérje, 1 banán, fél liter (zsíros) tej, mogyoróvaj, mindezt folyékony, turmix formában

10:00-12:00 - melegszendvics tojással, sajttal, szalámival (4 szelet szendvics, 2 db tojás)

14:00 - 250g rizs, 250g csirkemell

16:00 - 100g mogyoró/egyéb olajos magvak

18:00-19:00 - 250g rizs, 250g csirkemell

21:00-23:00 - ?


Megjegyzés: van felesleges 3kg Weider tömegnövelőm, amit véletlenül rendeltem meg és fizettem ki, így edzések után ebből is benyomnék egy jó adagot.


A kérdőjel helyére pedig tanácsot kérnék, alapból túrót tennék oda valamilyen formában, de azt nem nagyon kedvelem. Ti mivel szoktátok helyettesíteni, ha ezzel ugyanígy vagytok? Röviden: mit egyek estére, lefekvés előtt?


Ezeken kívül természetesen itt-ott befog menni egy tábla csoki, chips vagy hasonló ínyencségek, nyilván néha-néha változtatni is fogok az étrenden, ezt sosem fogom tudni/akarni elkerülni. De nagyjából így nézne ki az alap étkezésem, amit még be is tudnék tartani viszonylag egyszerűen. Várom az észrevételeket, megjegyzéseket, trollok kommentjeit és köszönöm, hogy elolvastad!



2019. nov. 13. 16:27
 1/8 A kérdező kommentje:

Természetesen pár fontos inormációt kihagytam, ha nem így történt volna, akkor nem én írtam volna ki a kérdést. :P


183 cm magas vagyok, ehhez kemény 75 kg társul. Nagyjából 25 kilót dobtam le 8 hónap leforgása alatt pusztán egy elég kemény kiképzés miatt. Ja és persze + egy adag fehérjeturmix fog még menni a nap folyamán, amikor kedvem tartja.

2019. nov. 13. 16:32
 2/8 anonim ***** válasza:

Hany kilo vagy, most milyen sulyokkal dolgozol?

Elso eszrevetel: reggelire a tojast milyen formaban fogyasztod? Ha nyersen, akkor inkabb ne. Annyit nem er az a 15g feherje meg zsir, hogy megkockaztass egy 10 napos hanyas-hasmenest. Ha turmixolas elott megfozod vagy sutod, es van hozza gusztusod hogy ebben a formaban fogyaszd, egeszsegedre. 😃

Masodik eszrevetel: a delutani kajalasaidban a szenhidrat es feherje aranya nagyon az elobbi fele tolodik. Negyed kilo rizs melle nyugodtan mehet 40-50 deka hus. En picit emelnek a huson (nem dupla csak 1,5* mennyiseg, kb. 350g) es csokkentenek a szenhidraton (2/3-ra, kb. 150g). Ha most kezded ujra, elso korokben ez a szenhidrat mennyiseg sok lesz, gyorsan fogsz zsirosodni. De ez persze fugg az edzeskulturatol, sulyoktol, konnyen vagy nehezen hizo vagy, stb.

2019. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kozben jott a suly adat. 😃

Szerintem 75 kilosan 20% koruli zsirral tok folosleges ezt igy elfogyasztani. Szenhidratnak a fele, feherjenek a 60-70%-a eleg.

Majd ha 100-110kg leszel 20% zsirral, akkor mehet a fel kilo rizs es a tobbi. Az meg odebb van.

2019. nov. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg amit hozzatennek. Lehet ossze-vissza zabalni (tabla csoki, gyors kaja, chips, stb.) de ha nem vagy ektomorf, akkor 75 kilosan nem probalkoznek vele. Minel nagyobb az izomtomeg, annal nagyobb a tolerancia ilyen szempontbol. Ha nem figyelsz oda eleinte a kajara, az a 20-25% testzsir konnyen elcsuszhat 25-30-ra. Ha van egy 75-80 kg-os zsirmentes tomeged, akkor mar tobb mindent megengedhetsz magadnak. 55-60 kiloval nem.
2019. nov. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, még jó pár fontos infót kihagytam annak érdekében, hogy ne legyen túl hosszú az iromány. :D


Nyers tojásra gondoltam, csak azért, mert a reggeli órákban nagyon nehezen megy le szilárd táplálék a torkomon, ezek a turmixok pedig bevált dolgok nálam, semmi gondot nem okoztak (eddig).


A jelenlegi testzsír nincs 20%-nál, bőven az alatt van, az a cél akart lenni, lehet picit rosszul fogalmaztam meg. Jelenleg úgy nézek ki, hogy ha meglátnám magamat az utcán, azt kérdezném magamtól, hogy ki ez a csőgatyás homár?


Nagyon nehezen hízok, ennél jóval több kalóriát vittem be a szervezetemben 1 évvel ezelőtt, nyilván teljesen más formában és makró-arányban. A több hús nyilván megoldható, az nem probléma, ezt csak úgy számoltam ki, hogy napi fél kiló csirkemellre lőttem be az adagot.


Köszönöm a megjegyzésedet, megy a zöld. :)

2019. nov. 13. 16:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Tökéletes terv. Úgy jó ahogy van.


Hajrá!

2019. nov. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mikor felutod a tojast, a tojas hejarol barmikor kerulhet a tojasba szennyezodes (szalmonella), nem biztos hogy eszreveszed. Elso sorban ezert erdemes hokezelni, hogy a szalmonellafertozes eselyet minimalizald.
2019. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én ennek tudatában vállaltam a rizikót, de nagyobb mértékben tényleg butaság lenne ezt a hibát elkövetni. Teljesen jogos, a tojást majd beviszem máskor és hőkezelve a szervezetbe és reggel helyettesítem majd étrendkiegészítővel. :)
2019. nov. 13. 18:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!