Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az egészség megőrzésén kívűl...

Az egészség megőrzésén kívűl (mondjuk ez relatív) mi értelme naturálon edzeni?

Figyelt kérdés

Ha rendesen leszálkásít az ember, alig marad erő és izomtömeg naturálon.


Ha csak nem kiváló "1000-ből 1" genetikájú az ember.



2019. aug. 2. 07:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem mondanám, azért egy 10-en pár %-os testzsírral 95, vagy alíg 10%-al 90kg hozható. Egy átlag emberhez képest mindenképp drasztikus a differencia, de sok hobbi koxos akik januártól júliusig edzenek, soha nem fogják elérni azt a formát. Második az erőnlét, harmadik a naturalban hosszú évek alatt felszedett tömeghez szükséges edzésmennyiség, étrend (életmód) váltás okozta jellembeli változás. Ez utóbbi nagyon pozitívan hat a kisugárzásodra, főleg ha tudsz is mellé viselkedni.
2019. aug. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem, egy átlagos, 180cm testmagasságra értettem a számokat. Egy 170cm környéki ember értelem szerűen annyival kisebb tömeggel, egy 190-200cm-es fazon annyival nagyobb tömeggel rendelkezdik.

Volt egy srác a teremben ahol elkezdtem az edzést x éve, 195cm volt, 110-115kg 15% tzs. alatt folyamatosan. Ismertem az edzéskúltúráját, raktunk össze együtt étrendeket, doppingnak semmi jele nem volt. Elég tekintélyt parancsoló kiállása volt még olyan alakok mellett is akikben benne volt a fél Richter Gedeon raktár, mellé egy szerény de határozott személyiség, plusz küzdősport. Valahogy az jött át ha ránézel, amit valójában "tudott". Gondolok itt az erőnlétre. Számomra elég kiábrándítóan vicces az, mikor olyan srácok akiknek az árnyékáról is virít a tesztoszteron szag, nekiállnak felhúzni övvel, gurtnival 140-160 kilóval. Azt hiszem a bodybuildingbolt.hu rakott ki kedvenc közösségi oldalunkra múlt héten egy videót, ahol egy ogre nekiállt guggolni 230-al vagy 240-el. Kivette a súlyt, belerogyasztott 3x10 cm-t. Fenomenális volt, ránézésre legalább 8x illett volna lemenni vízszint alá, de alíg tudta kivenni a súlyt a helyéről. Inkább le kellett volna venni oldalanként 30-40 kilót és csinálni 5 normális ismétlést, kevésbé lett volna égő.

Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy natúrban talán az a legfontosabb, hogy a fizikumod tükrözze a valós erőnléted. Abból "baj" nem lehet.

2019. aug. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha valami más sportot űzöl, ahol normális amatőr versenyen megméretteted magad, pl egy ironmant akarsz teljesíteni és a téli alapozó időszakban eljársz konditerembe na az értelmes.

Amúgy nem nagyon...

2019. aug. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát számomra az az értelme, hogy jól akarok kinézni. A kokszos kinézet nekem pedig nagyon túlzás.
2019. aug. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#2 az illető ráadásul személyi edző 😂
2019. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 No igen... Vannak ilyenek. Gildaban tegnap elott szemelyi edzo holgy, kb. 50-55 kilos lany kezebe adott 1-1 20 kilos kezi sulyzot es azzal kellett step padra fellepnie valtott labbal. Szegeny lany alig birta felemelni a foldrol, kb. sajat testsulyos vagy max kezenkent 4-5 kg kitores kellene neki. Gondolj bele az olyan mint ha te lennel 90-100 kilo es a kezedbe adnak 1-1 40-es sulyzot hogy na akkor fellepes. Szerintem meg Larry Wheels is megizzadna. 😄 Nem az elso huzasa a csajnak, legszivesebben agyonutnem egy ruddal.
2019. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha konzisztens vagy nem lesznek nagy kiugrások erőben és izomtömegben. Ez tűnhet rossznak is, mert a fejlődésre is igaz, de fordítva is: nem fogsz pikkpakk veszteni egy csomó izmot/erőt, sokkal kiegyensúlyozottabb tudsz lenni.


Eleve egy sokkal biztosabb lét, nem kell azon izzadnod éjszaka, hogy mit nyomtál be egyáltalán és ha azt is amit gondolsz, bírják-e a szerveid.


Naturálban sokkal nehezebben jönnek az eredmények de ha szeretsz edzeni akkor szerintem a koxolás az kb olyan mintha felköpnél és alá állnál, legalábbis én annak érezném. Mintha beírnád a cheat kódokat egy játékban és örülnél milyen gyorsan végigvitted. A fejlődés kihívás és az edzés PROBLÉMAMEGOLDÁS, és igen kis eredményekért is meg kell küzdeni. Aki ezt elfogadja az profitálni fog ebből a mentalitásbólból az élet más területein is.


Esztétikai szempontból is jobb, nem véletlen, hogy naturálon, tehát TERMÉSZETESEN olyan formát tudsz elérni amilyet. A többség is azt tartja esztétikusnak, nagyrészt a csajok is, csak társadalmi kondícionálás hatására sok fura dolog élhetsz meg normálisnak és a gyúrós szubkultúra ennek mintapéldája.

2019. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Szepen osszeszedted. 👌
2019. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A naturál ideál, tehát a hosszasan. életvitel szerűen megtartható plafon, a legtöbb embernek bejön. Tudom, mert 10+ éve a tábort gyarapítom. 100 emberből 95 megemeli a kalapját a formám előtt. Míg egy bekoxolt valaki előtt max minden ötödik ember, szóval kb 20an. Mivel az nevetséges és aberrált dolog, meredek és antipatikus. Érzik, hogy valami nem okés nála. Tanácsot is tőlem kérnek és fogadnak meg, nem pedig ezektől. És nem a korom vagy a műveltségem miatt. Vad idegenek a küllemem láttán is adnak a szavamra.
2019. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A naturál platoon pedig magasságból - 95. Erre vannak kalibrálva a nemzetközi versenyek is ezen kategóriába mert ez az, ami még hozható, szárazon. Aki 90-95 kiló 180cm-vel az vagy nem száraz.... vagy betolt valamit és kábítja a többit.
2019. aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!