Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » 20 évesen késő/ nagyon nehéz...

20 évesen késő/ nagyon nehéz megtanulni jól jégkorcsolyázni?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok, sosem próbáltam még, de nagyon szeretném. Viszont félek az esésektől/sérülésektől. Nem késő 20 évesen elkezdeni? Nagyon béna leszek biztosan.
2013. márc. 8. 15:55
 1/4 *Glissade* ***** válasza:

Nem késő! Viszont ha az esésektől, sérülésektől félsz (teljesen jogosan), akkor biztos, hogy sokkal több munkádba, és idődbe fog telni a megtanulása, mint egyébként telt volna, ha korábban kezded el!


De ne add fel! Menj egyszer el korizni, aztán majd meglátod mi lesz belőle:) Ha élvezed a dolgot, akkor évek múltán, ha rendszeresen csinálod, lehet hogy képes leszel már egy két nehezebb trükre is.

2013. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem késő. Én 18 évesen kezdtem most pedig hobby szinten versenyzek is. Szóval simán ellehet kezdeni.

Viszont sajnos ilyen korban jóval lassabb a tanulás és sajnos az esések is jobban fájnak. De pont ezért, ritkább is a nagyobb sérülés, pl. ha lassan csinálod az elemeket, akkor ritka ez esés. Plusz az esés sem olyan durva, mert általában több réteg ruha van rajtad, oktatáson megtanítanak esni is (hogy ne verd be a fejed, ill., hogy a fenekedre ess).

2013. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hát, én olyan vagyok, aki ha elhatározza magát nincs lehetetlen.:)


Mindig megszerettem volna tanulni gitározni, így hát vettem egyet, de meg kellett dolgoznom az áráért, mert a szüleim úgy voltak vele, hogy biztos nem fogok megtanulni vele játszani és pénzkidobás. Sebaj, megvettem magamnak, és lám, nagyon hamar megtanultam vele játszani, imádom.


Minden áron szerettem volna 11 évesen minden áron meg akartam tanulni görkorizni, de a szüleim nem engedték, nehogy eltörjem valamimet...1 év könyörgés után sikerült kiharcolnom egyet, aztán aznap, amikor megkaptam 2,5 óra alatt meg tanultam vele menni, úgy mentem, mint a "tapasztaltabbak" és az előtt soha nem volt a lábamon.:)


Tavaly osztállyal lehetett menni jékorizni, nagyon felpiszkálta a fantáziámat, és hát jelentkeztem, hogy megyek... a tanárok megkértek mindenkit, hogy egyenlőre óvatosan a pálya szélénél a korlátnál közlekedjenek, én persze, hogy egyből be a közepére, és úgy mentem, mint aki már hobby szinten foglalkozott vele, közbe nem....már fél órával később tripla pörgést csináltam.:)(és volt, hogy elestem!!)


Minden elhatározás kérdése, bízz magadban, és ne félj az eséstől!:D


15/L

2013. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 IgaziLulu121 válasza:
nekem darabos alkarcsont törèsem volt korizàs miatt pedig csak seggre estem..ja meg 5 évesen zúzòdott a 3. csigolyám de semmi vész mára már profin korcsolyázok :) egy két esés meg belefér :)
2013. júl. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!