Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Korcsolyaoktatásra hány éves...

Korcsolyaoktatásra hány éves kortól lehet elvinni a gyereket?

Figyelt kérdés
A három és fél éves fiam nézi a műkorcsolya eb-t és nyúz, hogy ő is korcsolyázni akar. Ilyen kicsi lábra egyáltalán lehet már korcsolyacipőt adni?
2011. jan. 29. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet (3 éves kortól már lehet.)

A legfontosabb viszont, hogy mennyire erős a bokája. Ha a csont még nem erősödött meg akkor az deformálodhat. (Ezért nem ajánlott elkezdeni 3 éves kor alatt)

Ha talajon szépen jár, akkor valószínűleg nem lesz gond. Nem tudom melyik a legkisebb korcsolya, de válaszatok olyat ami jól tartja a bokáját. Szerintem lehet kapni, sok gyerek kezdni el ilyen korban a korcsolyázást.

2011. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!

Lehet kapni több méretig állítható korit is!! Van pici méret is! Komolyabb korik zselés, lábra sütős, kényelmesek!

Az én fiam 3 éves kora óta napi szinten korizik, most 10 éves!

2011. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ez jó hír, akkor ma kilátogatunk a jégpályára :)
2011. jan. 30. 05:48
 4/6 anonim válasza:
a műkorcsolyát 3éves kor körül jó elkezdeni..persze lehet később is de akkor ajánlott,el lehet vinni lehet hogy mégjobban megjön a kedve,de lehet hogy elmegy ezért szerintem elöször kölcsönözni kéne a korit...nehogy tényleg elmenjen a kedve és a pénz pedig repüljön az ablakon
2011. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha tud járni, mehet korizni is! Volt ismerősöm aki kb együtt tanulta a 2-t és nagyon profin ment már 6 évesen!
2011. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már négy éves is elmúlt a lurkóm. Lassan újra kezdődik a téli korcsolyaszezon. Újra elővettem a korcsolyát, még mindig jó a lábára (bár most csak vékony zoknival húzhatja fel). Nyáron sokat sorgörizett és újra alig várja, hogy mehessünk a jégre.

:)

2011. szept. 26. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!