Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Először megyek egy jégcsarnokb...

Először megyek egy jégcsarnokba jégkorizni, hogy és mire készűljek fel?

Figyelt kérdés
tudtok adni pár ötletet hogy kezdek el korizni,eddíg még nem próbáltam
2010. dec. 22. 11:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
milyen ruhát vegyek fel?
2010. dec. 22. 11:34
 2/12 anonim ***** válasza:

Attól függ... én egy sima farmerben szoktam menni, mellé veszek fel két pulcsit... ha már kicsit bemelegedtem, akkor úgy is leveszem az egyiket... Az a fontos, hogy kényelmes legyen és tudj benne mozogni... Én a barátaimmal kis körözgetzés után játszani szoktam... kifeszítünk egy sálat és azon ugrálunk át vagy épp koszorúzunk és az nyer, aki a leggyorsabb... fogózni is lehet...jó poén szokott lenni:)


Ha még nem koriztál életedben, akkor az eleje kicsit fura lesz, de pár perc alatt meg lehet szokni... Olyan korit válassz, ami rendesen megfogja a bokád/alsó lábszárad különben el fogsz esni és már az elején el megy a kedved... Viszont vigyázz, ha már fáj a lábad akkor ne folytasd csak azért is mert a többiek ott vannak... Tavaly még nem volt saját korim... 47/48-as lábam van... csak a 46-os kori tudta megfogni a bokám és 3 óra szenvedés után jöttem csak le... el is szakadt a bokaszalagom... elég csúnya volt utána...

2010. dec. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

és hogy induljak el ElőszöR a jégen ?

2010. dec. 22. 12:13
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát először csak vedd fel a korit és járkálj benne egy kicsit a szilárd talajon, hogy érezd hol a súlypontod... nem lesz olyan egyszerű két fém élen ácsorogni... Aztán, ha már ez megy, akkor felmész szépen a jégre és a palánk mellett kapaszkodva megpróbálsz talpon maradni... a feladat... ha már ez is megy, akkor óvatosan megpróbálsz kicsitket lépegetni... aztán majd ráérzel... végülis annyi a lényege az egésznek, hogy amíg az egyik lábad egyenesen ál, addig a másikkal tolod magad előre... Legalábbis most, hogy belegondolok ez lenne a lényeg... Én már csak inkább oldalra lököm magam és megyek... sose gondolkoztam még rajta, hogy induljak el... :)
2010. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
fogódszkodj meg a palánkban, és amellett indulj el, hogy meg tudj kapaszkodni, mielőtt elesnél.
2010. dec. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Nemmegmondtam válasza:
Igen, először állni tanulj meg, aztán a palánk mellett körbe-körbe. Ha úgy érzed, akkor lökd el magad a palánktól egy kicsit (vele párhuzamosan, hogy meg tudj kapaszkodni). Szerintem a legkönnyebb, ha úgy tartod a lábaidat, mint amikor csúszkálsz a jégen cipőben úgy, hogy az egyik lábad előrébb van. Ez stabilabb is, mintha egymás mellett lenne mindkét lábad, mert akkor könnyen seggre/orra esel. Picit berogyasztod a térded és előre dőlsz. Próbáld ki és ráérzel meglátod. Ez olyan, mint a biiklizés amúgy, csak egyszer kell megtanulnod...
2010. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

A súlypontodat vidd minél lejjebb, ezért rogyassz be.

A pályán arra figyelj, hogy a tömeg körözni fog. A palánk mellett kapaszkodva próbáld követni a tömeget...

Jó sport..

2010. dec. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Gabro válasza:
Legyen egy csomó pénzed, a többit majd ott elmondják.
2010. dec. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Hát barátom, ebben neked nem adok igazat. A korin kívül semmi nem kell hozzá. Nem drága sport..
2010. dec. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát azért ez nem egészen igaz... Kell hozzá egy jó kori 10-12+ körül kapni... és azért jég is kell hozzá... a nélkül elég nehézkes :) Szezon sport, de ha valóban jó jég van és van kivel kimenni, akkor akár az egész napot képes vagyok ott tölteni... Fájdogál a lábam, de nem tudok vele mit csinálni... talán egy lúdtalp betét segítene... majd kipróbálom:)
2010. dec. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!