Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mennyibe kerül általában egy...

Mennyibe kerül általában egy síbukósisak? Képpel

Figyelt kérdés

Találtam egy HT-t de kicsit sokallom az árát (viszont jól néz ki):


[link]


2010. nov. 23. 14:54
 1/5 anonim válasza:

Szia! Nos ez nagyban változó.. elsőrészt én nem ajánlanám a bukó sisakot,mert ugye hóban úgyse tudod úgy megütni a fejed.. meg esni se nagyon tudsz úgy. én a símaszkot javaslom vagy a jó öreg nagy sapka szemüveg nagy sál kombót. Sokkal kényelmesebb és hidd el ugyanolyan biztonságos. Ezek kb kijönnek 10 ezerből sőt az alatt is találhatsz jóval. Nem svájcisapka kell, és nem gucci szemüveg. De ha minden áron bukósisak kell mert előírás vagy valami akkor ne így nézd hogy SÍBUKÓSISAK hanem turkássz egy koris/deszkás bukósisakot.. ja és lefagy az arcod.

Egy tapasztalt sielő.

2010. nov. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
előző: hát te nem vagy normális! Nekem a bukósisak mentette meg az életem pedig nem is én voltam a hibás hanem elgázoltak. 14 év alatt kötelező a bukósisak nem véletlenül! Volt hogy fel se engedték az elöttem levő kisgyereket a síliftre mert nem volt rajta bukó. És fontos hogy jó minőségű legyen, ha sokszor szoktál síelni én megvenném. Vagy a sípályáknál mindig van nagyon nagy síboltok rengeteg sisakkal ott válogathatsz megnézheted az árakat. Ja és olaszországban ahol én szoktam síelni a felnőtteknek kb a fele hord sisakot.
2010. dec. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, nekem már sokszor sikerült úgy esni a sípályán, hogy bevágtam a fejem. Szerencsére volt rajtam sisak, így komolyabb fejfájás nélkül megúsztam minden alkalommal.


A síbukósisakok azért drágábbak, mint a bringás vagy görkoris sisakok, mert erősebbek is: ezeket sok évig használhatod, nem kell minden esés után (meg kétévente, ha nem estél vele) cserélni.


Arra figyelj, mikor veszed, hogy sapkával együtt is jól beleférjen a fejed (ha egy kicsit kellemetlenül szorítja a füled, mikor felveszed, akkor pár óra múlva már nagyon kellemetlenül szorítani fog). Meg hogy a síszemüvegeddel és a dioptriás szemüvegeddel (ha hordasz olyat a síszemüveg alatt) kompatibilis legyen.


Körülnéztem a neten, de 10000 alatt nem nagyon találtam sisakokat. Szerintem nem kiugróan drága, amit kinéztél, de azért van olcsóbb is. Viszont kétségkívül jól néz ki. (Mellesleg mi a sisakot is kölcsönözni szoktuk.)

2010. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. te gyökér

miért nem ajánlod a bukót? leold a léc úgyelvágja az éle a fejedet hogy meg is halhatsz!

Ezt a típust nem ajánlanám, nem védi rendesen a füledet. De nem rosszak. Ne a kinézetet nézd! És szerinted, ha mész lefele 60-70-el ki a franc fogja nézegetni a sisakod? Hüttében is leveszed. Minek ilyen színes? Amugy is alap fehér az a kis minta meg se látszik!

amiket nézz meg:

[link]


vagy


[link]

2010. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a másik! (előző vagyok)

nagy sebességnél megdob egy bucka stb... nagyon megütöd a fejed, és ha fekete pályán estél csúszol lefele! ott lejön a símaszk! megfagy a fejed! én maszk nélkül bukóban síelek és nem fagy le az arcom.

Ráadásul a bot is megütheti a halántékod ami elég veszélyes! vagy bármi más!

2010. dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!