Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni jégkorizni?

Figyelt kérdés

Még soha nem koriztam (és már 18 is elmúltam), a görkorit próbáltam, de nehezen ment.

Most megyünk először, szerintetek kell térdvédő? Bele lehet jönni elsőre is?


2022. dec. 13. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

50 vagyok és még mindig megy. Térdvédő nem árt, de ha esel, akkor a fenekedre esel többnyire. Na az se jó, egyszer úgy megütöttem a farokcsontom, hogy járni is alig bírtam.

Ha a törzsed előre döntöd, és nem próbálsz járni a jégen, akkor nem lesz gond.

2022. dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előszőr valószínű nem lesz a legegyszerűbb. Én 12 évesen kezdtem el viszonylag sűrűn járni, de akkor még könnyebben tanul az ember, úgyhogy hamar belejöttem. Inkább előre hajolj majd, mint hátra. Nem hiszem hogy kis tempót diktálva nagyon megsérülnél egy esésben, ez inkább a haladóka veszélyezteti. Élvezni próbáld, a többi nem számít.
2022. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha gorkori nehezen megy, akkor nem fog menni
2022. dec. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én mindkettőben elég gyakorlott vagyok, görkorcsolya egyértelműen nehezebb, már alapból lassabban gurul. Persze vannak akik sík úton hátszél nélkül elérnek 60+km/órát, de ahhoz min félmillás görkorit használnak.

Ezzel szemben a legolcsóbb jégkorival is tudsz normális tempót tolni, kevés erőfeszítéssel, max kényelmetlen lesz.

De ha csak egy sima power-stopot szeretnél csinálni, jégkorival sokkal könnyebb.

A legfontosabb, hogy jégen előre kell dőlni. Görkoriban nem muszáj, de lehet.

2022. dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Korcsolyázni sokkal egyszerűbb szerintem, én 30 évesen kezdtem el tanulni, gyorsan eljutottam olyan szintre hogy élvezze..
2022. dec. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!