Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az amerikai fociban az edzők...

Az amerikai fociban az edzők mi alapján döntik el, hogy milyen taktikát/felállást válasszanak?

Figyelt kérdés
Gondolom az endzone és a megtett yardok távolságától is függ. Ritkán szoktam NFL meccseket nézni, csak mostanában szoktam játszani a Madden NFL játékkal és annak ellenére, hogy ismerem a szabályokat mégsem tudom eldönteni, hogy a rengeteg variáció közül (pl.: 3-4, 4-3 stb.)-legyen az akár passz- vagy futójáték, (védekezés)- melyiket mikor kell választani ha azt sem tudom az ellenfélnek mi a taktikája.

2015. jan. 21. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatodban van a lényeg. Egy-egy meccs előtt napokig elemzik az ellenfél stratégiáját, hogy mondjuk 3&7-nél mit játszanak meg, vagy 2&15-nél. Ez alapján döntik el, hogy melyik játék lenne a megfelelő.
2015. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, viszont részben a kérdésre visszatérve, laikusként egy NFL játékban mi alapján válasszak taktikát. Gondolom az USA-ban a legtöbb fiatal úgy érti az amcsi foci taktikákat, mint mi európaiak pl. a 4-4-3 -at. Szóval mikor válasszak futást vagy passzjátékot?
2015. jan. 22. 15:33
 3/5 anonim válasza:
Ez maddenben függ a játékosaid sebességétől és képességétől is.Pl.:van értelme egy 3és7-re is futást hívni ha van egy gyors futód és az elkapóid a tight endek jól blokkolnak,de ha nem így van akkor passzolsz egy közepeset hogy biztos legyen.De legfőbbképpen ez tőled függ ha sokat játszol akkor kialakul a játékstílusod.Védelemnél én úgy szoktam hogy megnézem hogy állnak fel és hogy hanyadik downnál hány jardot kell megtenniük
2015. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ahogy előttem írták, játékosokon is múlik. Ha úgymond lomha a csapat, nem biztos, hogy érdemes 3&8-nál futni, bár az irányító kötelessége eldönteni, hogy milyen figurát produkáljon a csapat.
2015. jan. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazából nem az irányító feladata. Ő a fülére kapja a számot, hogy melyik formációt hívja éppen. Ezek a számok ott vannak a csuklóján, hogy melyik mit jelent. Az irányítónak csak joga van felülbírálni a helyzetet, és másik játékot választani.
2015. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!