Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A kötött izom miatt nehezebb...

A kötött izom miatt nehezebb ugrani?

Figyelt kérdés
A kérdés kicsit furcsa tudom. Szóval régóta kosarazok és valamiért nem tudom elérni a gyűrűt nem kellene sok egy 5-8 centi. De valamiért nem megy (185ceni- 82 kiló) vagyok). És szerintem az a baj, hogy nem vagyok eléggé rugalmas egész egyszerűen néha majd szét szakad a vádlim úgy fáj. Ha az lenne, hogy nem vagyok kellő kép szálkás akkor tudnám a választ de nem így van a testem zsír százaléka 5. Szóval az miért van?
2010. febr. 6. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos, én nem tudok tudományos magyarázattal szolgálni, de ha sose nyújtasz, és végzel olyan gyakorlatokat, amik a rugalmasságodat fejlesztik, akkor igen, kötött izomzat miatt nem megy...


Én röplabdázom, és amikor egyszer sokat súlyzóztam nagy súlyokkal, lassú mozdulatokkal, eléggé ramaty lett a súlypontemelkedésem.


Ugráljál sokat, lépcsőnfelfutás is jó. Nem a vádlid fog igazából felrepíteni, hanem a combod, ne felejtsed el azt is edzeni.

Keress rá a "plyometrics" szóra google-on. Azok nagyon jó gyakorlatok.

2010. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csináld meg az Air Alert 3-at (google) 6 hétnél már elfogod érni a palánkot ha jól csinálod és szabályosan :D
2010. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Az alapkérdésedre válaszolnék.

Ha valakinek be vannak kötve az izmai, akkor olyan kemények, mint a tuskó vagy a kő. Merev izomzattal nemcsak ugrani nem tudsz, de előbb-utóbb húzódik a vállad, a hátad, ... mindened. Tudom mert masszőr, ill. gyúró vagyok és zömmel sportolókat kezelek.

Egy minőségi gyúrás az nem 5-10 percből áll. Nem vagyok ugyan csapatnál, de akik Hozzám fordulna, azok legalább egy 3 órát biztosan vannak nálam, annyi kigyúrnivaló van rajtuk egyenként. Addig ugyanis nem megyek tovább -- a többiekkel talán ellentétben -- egy másik testtájra, testrészre, míg az adott részt teljesn ki nem gyúrom, ez azonban hosszú és lassú munka, de rendkívül alapos.


Akik hozzám fordulnak, általában szenvednek, annyira be van kötve, be van állva az izomzatuk, főleg a frontális (elülső) comb, és a dorsalis (hátoldali) vádli, nemcsak focistáknál. Náluk főleg a lábszárból kell kigyúrnom a reumát (folyadékot), ami nyomja az izom belsejét, és köti be főleg a vádlijukat. Az ő esetükben a gyúrás első alkalommal nem kifejezetten kellemes, joggal kapom a "szadista" jelzőt :-) tőlük, viszont miután vége a szenvedésüknek, olyanok, mintha kicserélték volna őket, ezért is jönnek vissza.


Kézilabdásoknál a hát és a vállak is külön kigyúrást igényelnek, nem beszélve a karokról, kezekről.


A vízilabdásokkal szerzett tapasztalataim, vizsgálataim alapján náluk nagyobb gond az egész váll, karok, egyeseknél a mell- ill. nyakizmok, A LAPOCKA!!! az alatt rendszerint folyadékgyülemek alakulnak ki, amelyek tartászavarokat, reumát eredményezhetnek, akárcsak a kéziseknél.


Kosarazó páciensem még nem volt, de sztem hasonló problémáik lehetnek, mint a kéziseknél.


Thai-boxoló páciensem is volt, nála a sípcsont feletti csonthártyából kellett a folyadékot kisimítanom, annyira beduzzadt neki.



Ha rugalmas akarsz lenni, egy KIADÓS gyúrás sokat segít. Azonban egy teljes kigyúrás nem azonos azzal, ahogyan a sportolókat bemelegítés előtt, ill. levezetéskor gyorsan átgyúrják. Az nemsokmindenre elég, arra éppenhogy, hogy a bemelegítőkrémet mindenhová bemasszírozzuk, és EGY PICIT lazábbak legyenek a gyorsan átgyúrt izmok.


Első alkalomra mindenképpen egy hosszabb, de intenzívebb gyúratást ajánlok!

Ha bármiben segíthetek, kérdezz! :-)



Üdv: EE

2010. febr. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitől. Az air alertet nem rég kezdtem el remélem jó lesz. És az utolsónak köszönöm:D az övé tényleg rá világított a gondra. ÉS igen fogok szolni
2010. febr. 7. 10:39
 5/6 anonim válasza:
masszásból meik masszás-ra kellene menni? mert többfajta van. ((a válasz nekemis meg a kérdezőnek is lehet segitene))
2011. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hali!


Egyértelműen a sportmasszázst, sportgyúrást javasolnám minde neked, mind a kérdezőnek. Egy igen alapos kigyúrás segít megelőzni mjuk egy meccsen az izmok letapadottságából eredő sportsérüléseket, ficamokat, mivel javul a keringése, folyadékelvezető-képessége, a feszülés oldódik, nem fog görcsölni, ill. az izmok rugalmassága azért megintcsak nem mind1.

Ezért javaslom én is.


Akiket pl. kigyúrtam meccs előtt, (alapos munkát végeztem,) azok azt mondták, hogy a mérkőzésen nagyon könnyedén, jól mozogtak, kondíció és eredményesség szempontjából pedig kimagaslóan teljesítettek, és ez önbizalmilag is nagyon sokat nyomott náluk a latba. Csapatsportolóknál ez góleredményességben és küzdelmekben, sprintekben...stb. egyaránt megnyilvánult, ki mennyire tudott jól mozogni, ki mennyire tudta kihasználni és megvalósítani mozgásával a bennük rejlő kreativitást!?

Akiket meg mjuk futóverseny után gyúrtam ki uilyen alapossággal, azok másnap reggel megkerestek és odajöttek, majd amikor rájuk kérdeztem, túlzás nélkül állították, nagyon jól aludtak éjjel. Akiknél meg másnap folytatódott a verseny, ők izomzatilag is kipihenten folytatták a futamot, jól teljesítettek a táv egészén, nem volt sérülés, így pl. egy Bécs-Pozsony-Budapest Szupermaratonon kapásból lefoglalt magának két csapat a 1. napi etap után a hátralévő etapok utánra, annyira elégedettek voltak ottani munkámmal, igaz voltak köztük olyanok is, akik eleinte rettegtek, mit fogok velük csinálni a gyúrópadon,... de aztán megnyugodtak, amikor megértették mi hol és miért kell, és még ha fájt is a gyúrás, azt is könnyebben és megértéssel viselték. :-D


Szal én ezen a téren mindenképpen a gyúratást javaslom, méghozzá nem a simogatásosat, hanem a fájdalmasat, mert ha neked fáj, miközben tépik fel az izmaidat, az rá a garancia, hogy futás és sport közben viszont nem fog, ráadásul VALÓDI munka van abban, hogy a te izmaid egészségét helyreállítsák.



========

Masszírozást, sportgyúrást egyébként magam is vállalok függően attól, hogy a találkozás helyszín szemptjából mennyire megvalósít6ó. Ha érdeklődnél >>privizz bátran! ;-D



OFF:

Am. Kérdező, az air alertezés az konkrétabban micsoda, és most hogy megy így 1,5 évvel később a kérdésed kiírásához képest? :-)



Üdv: EE

2011. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!