Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért a baseballban vannak a...

Miért a baseballban vannak a legjobban fizetett sportolók a világon?

Figyelt kérdés

Most olvastam ezt a cikket:

[link]

A világon a 20 legjobban fizetett sportoló közül 19 baseballos. Mi ennek az oka? Annyira sok pénz van a baseballban? Vagy annyira kevés baseball-játékos van, hogy a legjobbakat ilyen összegekkel kell megfogni?


Másik kérdés, hogy a baseballt mennyire ismerik Amerikában, illetve Amerikán kívül? Az mondjuk normális, hogy én a cikkben szereplő egyik fazonnak a nevét sem hallottam soha életemben (a horribilis szerződések ellenére)? A világ más tájain, más országaiban ez azért másként van, vagy csak minket, magyarokat nem érdekel ennyire a baseball? És egyáltalán Amerikában mindenki ismeri ezeket a játékosokat, vagy ott is csak az a szűk réteg, aki jár rendszeresen baseball-meccsekre?


2015. jan. 1. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én kapásból 3 helyen is mást találtam.

Döntsd el te, melyik az igaz...

[link]

[link]

[link]

2015. jan. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A cikkben amit linkeltél nem évi fizetések vannak hanem legmagasabb összegű szerződések,ezek viszont 8-10 évre szólnak.A legjobban fizetett sportolók (boksz,foci,F1) 30-50-60 milliókat keresnek,a baseball legjobbjai kb 20 milliót évente,ami még mindig igen soknak tűnik.


A baseball Amerikában annyira népszerű hogy a látogatottsága a meccseknek nagyobb mint az összes többi sportágé együtt.Ez hatalmas bevétel,a népszerűség magyarázhatja a fizetéseket.A játék amúgy Kelet-Ázsiában(főleg Japán) népszerű még,Európában szinte egyáltalán nincs jelen.Tehát nem a magyarok ilyenek,a világ nagy részében nem közismert ez a sport,viszont USA-ban kb mindenki ismeri őket és mivel ott van pénz,ez hatalmas bevétel és van miből kigazdálkodni a fizetéseket.

2015. jan. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ki hiszi, és ki nem, Amerika nagy részén az emberek nem kosár, kézi vagy foci meccsre mennek hanem baseball meccsre. Amerikai sport, ott az a szokás, nem a hülye foci mint nálunk ;)
2015. jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amúgy nagyon is nagy érdeklődése van a baseballnak, csak sokan feladják, mert nehez(ebb)ek a szabályok. Sok meccsre kijárok, és én is játszok. Nem értem hogy mindenki a fociért van oda :D . Baseballban jobban összetartanak az emberek mint sok más sportban, legalább is ezt vettem észre szerény 5+ évem alatt :) Ha olyan ember téved ide aki azt tervezi hogy belekezdjen,annak csak ajánlani tudom! Ja, és olyan "kevesen" játszanak magyarországon, hogy a legtávolabbi csapatot is ismerjük az országban, szóval igazán családias hangulat szokott meccseken lenni.
2015. jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!