Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Fociban a szélső középpályások...

Dontcry7 kérdése:

Fociban a szélső középpályásoknak mi a szerepük, feladatuk? Illetve miben kell ügyesnek lenniük?

Figyelt kérdés
Én focista vagyok, 14 éves, már kiskorom óta játszom de még mindig nem találtam meg a megfelelő posztot számomra. általában bal szélső középpályást játszom, eleinte szerettem ott játszani, de mostanában vannak kétségeim, lehet hogy máshol jobb lennék.. Amit tudni kell rólam hogy nagyon gyors és technikás vagyok, jól tudok cselezni, a befejezés is viszonylag jól megy, és a játék szervezésében, támadások felépítésében is szeretek részt venni, viszont gyengém hogy nem túl jó az erőnlétem, nem tudok nagyon sokat futni megállás nélkül, és nem vagyok egy nagyon belemenős típus, védekezésben nem szeretek test-test elenni párharcokba bocsátkozni. Bal lábas vagyok.

2014. nov. 2. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
A szélső középpályás segít a támadások hatékony levezetésében , rengeteget futnak (előre-hátra) beadásokkal, befelé való cselezésekkel segítik előnyhöz juttatni a csapatukat. Támadáskor inkább az alapvonal mellett vannak (kihúzódnak) , védekezéskor leszűkítik a területet..röviden
2014. nov. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szelso jatekosoknak nagyon gyorsnak kell lenniük, nezd meg pl. Ronaldot vagy Balet. Nekem mindig azt mondtak hogy egy tamado típusú játékosnak mindkét labasnak kell lennie, így gyorsabban lo cselez stb es ez nagyon igaz.
2014. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!