Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Egy szélső hátvédnek miben...

Egy szélső hátvédnek miben kell igazán jónak lennie?

Figyelt kérdés
Eddig szélső voltam az edző azt mondta,mostantól jobbhátvéd leszek.Tippeket kaphatnék pl. hogy miket gyakoroljak? Fejelni jól kell tudni? mert azt speciel utálok..
2014. ápr. 13. 12:01
 1/4 A kérdező kommentje:
És azt még hozzá se tettem,hogy becsúszni se tudok
2014. ápr. 13. 12:10
 2/4 r-chee96 válasza:
Pl. ne engedd rarugni a labdat az ellenfelnek.
2014. ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A legfontosabb dolog, hogy érezd, hogy mikor kell kifelé, vagy befelé húzni. Érthető, hogyha az ellenfél támad, és a szélen a labda, de még az ő térfelükön vannak, akkor húzódsz ki a pálya szélére. Figyelned(vagy is figyelnetek, mert az egész védősor feladata), hogy a csapat ne 60 méteres legyen, vagyis ha ti támadtok ti is toljátok fölfelé a védekezést, vagy is a félpálya környékén tartózkodjatok. Fontos, hogy a kirúgásokat, magas indításokat meg tudd ölni még a levegőben, vagyis elfejelni(írtad, hogy ezt utálod). Ha eddig szélső voltál, akkor érezned kell, hogy ha kapsz egy jó labdát, akkor azzal indulj el a szélen és próbáld beadni, próbáljátok góllal befejezni a támadást. Ezt is érezni kell, hogy mikor szabad elindulni. Figyelned kell arra is, hogy a 16-son belül nem szabálytalankodhatsz. Védőként fontos az is, hogy halálpontosan kell passzolnod, és biztonságban kell lennie nálad a labdának. Érezned kell, hogy az előtted lévő középpályás mikor indul, hova fut és hogy mikor indíthatod, magyarul össze kell szoknotok, kiépíteni egy barátságot. Röviden ennyi jutott eszembe. Remélem tudtam segíteni.
2014. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló vicces akart lenni,remélem jót nevetett,de amúgy gyenge, sz.a.r poén volt.

A másodiknak köszönöm szépen :)

2014. ápr. 14. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!