Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Három vagy egy focistáról...

Három vagy egy focistáról beszélek? Fonetikusan írom, mert nem tudom a jó írásmódot: Ronaldó, Ronaldinnyu, Ronadinnyó

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek a játékosokhoz, és kíváncsi vagyok, hogy a fent nevezettek egy vagy három embert jelölnek-e. Ha hármat, akkor miért nem választottak valami jobban megkülönböztethető nevet?

2014. jún. 18. 20:51
 1/3 A kérdező kommentje:
bocs, Ronadinnyó természetsen Ronaldinnyó-ra gondoltam, csak elgépeltem...
2014. jún. 18. 20:52
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ronaldo és Ronaldinho akikre gondolsz.


Igazából ez elég szép csavar, ugyanis ez a két név valójában egy de 3 ismert focistát takar.

- Ronaldo, aki brazil csatár volt, 2-szeres világbajnok. 1994-ben Ronaldinho-nak becézték (ami kis Ronaldót jelent), mivel nagyon fiatal volt a válogatottban.

- Ronaldinho, a kapafogú brazil, ő csak egyszer nyert VB-t, de ő megtestesíti a brazil foci, nézd meg milyen cselei és lövései voltak. Becsületes neme neki is Ronaldo, de mivel egyszerre szerepelt a fentebb említett Ronaldóval így őt is becézték, végül így maradtak meg a köztudatban.

- Cristiano Ronaldo, ő portugál, a legutóbbi aranylabdás. Amíg a brazil Ronaldo is aktív volt addig C.Ronaldóként emlegették, de ma már ő az egyetlen Ronaldo (persze az elismertebb játékosok között).

2014. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
* becsületes neve. A becsületes neme mindegyiknek férfi.
2014. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!