Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy tudom felkészíteni magam...

Hogy tudom felkészíteni magam amerikai fociból?

Figyelt kérdés

Tudom nem egyszerű kérdés,de van itt valaki aki edzősködött vagy játszott amerikai focit,mert sajátos helyzetem miatta elkélne egy kis segítség.

Röviden: Szüleimmel kiköltöztünk külföldre ahol amerikai iskolába tanulok,elég kicsi iskola,de innen tovább tudok tanulni bármely amerikai egyetemen. Sajnos mivel alig 100-an vannak a gimi részén a sulinak amerikai foci edzést nem is tartanak,viszont én szeretnék valahogy edzeni,mert sokan mondták a tanárok közül(mind amerikai) hogy jó alkatom van hozzá és jól bírom a strapát. A suliba kosár,foci,röpi csapatban is jó vagyok, a mile-s futásban sulirekordot futottam úgyhogy lassú sem vagyok. Tudom ez semmi(100 gyerekből) de edzéssel még jobb lehetnék,csak nem tudom mit kéne csinálnom,hogy másfél év múlva egyetemen megpróbálhassak bekerülni a csapatba.

Adataim: 183cm/76kg



2014. jan. 19. 19:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni,hogy jelenleg kondizok heti 3x és így havi 1kg-ot tudok növelni a testsúlyomon mert tudom hogy ez fontos (kaja,tápkiegészítők,pihenés...fél éve csinálom)
2014. jan. 19. 19:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár én nem nagyon értek hozzá, én csak itthon sportolok, de szerintem folytasd az amit csinálsz, meg esetleg járj el futni, és szerintem bár nem árt a jó erőnlét a rövid távú futásokat, a gyorsaságodra koncentrálj.


Sok sikert! Kitartás!!! :)

2014. jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Irigyellek, hogy amerikában vagy :D Kondi mellett fuss is ha nem irányító akarsz lenni akkor sok hangsúlyt fektess a sprintelésre habár vannak jól sprintelő irányítók is Colin Kaepernick a kedvencem közölük.Gyakorolj L sprintet mondjuk futsz 10 yardot előre aztán elfordulsz 90fokba és megint 10 yard. Próbáld a 40 yardokat is minél gyorsabban lesprintelni és ha támadó akarsz lenni szerezz be egy labdát vannak videók edzésekről youtubeon futókról ha esetleg az szeretnél lenni ha irányító dobálni kell sokat cél pontkora illetve sok meccset kell nézni és kifigyelni a playeket. Ha elkapó akkor a legjobb ha szerzel egy embert aki dobál meg egy safty/cornerback-et akit le tudsz rázni de ha nincs semmi akkor marad csak a natur sprint. Gondolom nem vagy nagy darab de még fal ember is lehetsz akkor is kell a sprint főleg ha védő falember vagy,hogy tudj sackelni. Ha nem falember vagy irányító akarsz lenni az irányváltásokat gyakorold sprintelve.
2014. jan. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!