Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Románia-Magyarország 3-0 én...

Románia-Magyarország 3-0 én dühös vagyok és Ti? Miért van még mindig ez a védelem?

Figyelt kérdés

Ilyen védelemmel NEM lehet meccset nyerni. Ott volt a Holland-Magyar 5-3, ahol 3 gólt rúgtunk Hollandiában, és kaptunk 5 gólt. Ott volt a Magyar-Román 2-2-, ahol ha nem kapunk az utolsó percben gólt, akkor még-e vereség ellenére is, 1 ponttal lennénk a Románok előtt, de persze, ott is hibázott a védelmünk. Kérdem én: Az egész ország már észrevette, hogy ez a védelem semmit sem ér, de a vezetés mikor fogja már ezt észrevenni??? Hány vereség kell még?


Velünk az a baj, hogy általában ez elején gólt kapunk egy védelmi hibából, ami egyértelműen letöri az egész csapatot, és utána persze, hogy nem lelkesek (bár annak kéne lenni!). De tényleg mindig ez van. A védelem hibázik, utána meg semmi. Megvagyok róla győződve, ha nem kapjuk a legelején a gólt, akkor nem így alakul a meccs, de hát ez van, ha nincs a fociban! Az viszont NAGYON IDEGESÍT, HOGY nekünk magyaroknak soha sincs szerencsénk, mert valljuk be, nem egy mérkőzés volt, ahol állatira mázlija volt az ellenfélnek és úgy nyert. Az itthoni 2-2 sorsdöntő meccs volt. Ezek után már semmi esélyünk nem maradt, csak egy: 3 meccsből 9 pont, Románia ne szerezzen 7 pontnál többet, na de ez nem reális, hiszen Androrrát, és Észtországot mind a magyar, mind a román válogatott megfogja verni, így imádkozhatunk a Törökökért, de ha pontot is rabolnak a Románoktól, akkor is nyerni kell Hollandiában, amire szinte SEMMI ESÉLY SINCS! Tehát ismét THE END, és megint csak bosszankodhatunk, pedig vannak jó játékosaink, de hiába...


Vélemények?



2013. szept. 6. 22:11
1 2
 1/14 anonim válasza:
ezt a kérdést rossz helyre címezted!
2013. szept. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
eladták a meccset
2013. szept. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Mégis mit vártatok???

A magyarok hozták a formájukat... ennyi xD :)))

2013. szept. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Antimod ***** válasza:
80%

Ez nem szerencse kérdése, hanem lelki ráhangolódásé! Ebben vagyunk már évtizedek óta nagyon-nagyon gyengék a legtöbb sportágban. Ez alól kivétel a férfi kézi- és vízilabda-válogatott, ők képesek kiélezett szituációkban is higgadtak maradni, de pl. a női kézisek már olyan megnyert meccseket buknak el, hogy ihaj...


Nem a védelem volt csak gyenge, hanem az egész csapat, kivétel nélkül. Riadt szabadulás a labdától, félelem az ütközésektől, leblokkolt elmék, szertefoszlott elképzelések. Jelzem, hogy zsinórban a harmadik bukaresti meccsen kapunk gólt az első öt percben. Ez nem szerencse kérdése, egyszerűen azt érzik a játékosok, hogy a románok sokkal jobban akarnak gólt szerezni, mint ők elkerülni azt, és fejben összeomlanak. Innentől már ennek a fizikai megvalósulása az, hogy Korsós György vagy éppen Guzmics Richárd odaszerencsétlenkedi a román csatár elé a labdát, akinek csak be kell rúgnia a helyzetet.


Ismételjük önmagunkat. Ezek a kiélezett meccsek elsősorban LELKI SZINTEN dőlnek el. A két csapat között nincs ekkora különbség, viszont ha az egyik nem hiszi el, hogy van keresnivalója, a másik pedig esélyt sem akar adni ellenfelének, kijön egy ekkora, látszólagos differencia, és eldönt mindent.


Nincs olyan válogatott a vb-ken, amelyik egy 2. percben kapott góltól összezuhan. Ezek nem jutnak ki a tornákra. Amíg nem tudunk ebben előrelépni végre, mi sem fogunk, bármilyen jó játékosaink is lesznek.

2013. szept. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tudás szintben is ott kéne lenni nem a béka feneke alatt kullogni...

Még a magyar "sztároknak" akkor kellene hozni magukat mikor gyenge magyar játékosokkal vannak együtt nem pedig itt-ott amott ahol jobb a csapat...

2013. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Azért gondolkozzunk vissza egy kicsit, az elmúlt pár évben hányszor produkált magyar csapat ilyen teljesen totálisan esélytelen fos szánalmas játékot?

Csak úgy elsőre eszembejutva, amiknél pont ugyanez volt a visszhang utána:

HUN - NED 1:4

HUN - NOR 0:2

Videoton - Mladost mindkét meccs (az ellenfélnek kb se rendes meze, se rendes szurkolói nincsenek)

Honvéd - Vojvodina mindkét meccs (emberelőnyben gólt kaptak, de ha nincs az a kiállítás, 9:0 lett volna a vége)


Véletlenül visszaolvastam kicsit, azt találtam, hogy anno még 2007-ben ugyan 4:0ra kikaptunk Norvégiában, de azt írták, jól küzdött a magyar csapat. Persze előtte négy nappal szintén szánalmas játék a görögök ellen. De ezekre a meccsekre speciel nem emlékszem.

[link]

[link]


Tehát bárki játszik, bárki edzősködésével bárki ellen, ugyanaz van. Szerintem sokkal mélyebb a probléma, minthogy lecseréljük-e a szövkapot vagy se. És ez nem fog tetszeni senkinek, de kb az egész magyar nép mindenestül pont ugyanennyit ér. A politikusoktól kezdve a köcsög vendéglátókon át a kihaénnem ostoba közemberekig, ennyit tudunk produkálni. A kivétel meg el van nyomva. Amíg esszenciális változások nem lesznek, amíg a nulláról kezdve nem építünk fel valami jobbat, semmi jó nem várható. De hogy ez miért pont velünk van így?... nem tudom. Mondjuk más országok népeit nem ismerem így, nemtudom ott mi a helyzet. Lehet az egész emberiség ilyen igazából, csak statisztikailag nálunk vannak többen arányaiban.


A focira visszatérve: szerintem az edzőképzés. Klubszinten az egyik csapatnál kirúgják az edzőt, a másiknál meg fölveszik. Az olaszoknál ugyanez megy, aztán nézzük meg, mit értek el a klubjaik nemzetközi szinten. Tökmindegy, ki ül le bábként a kispadra, amíg a teljes szakmai vezetés mindenestül ugyanaz marad. Maximum az segítene, ha a gyerekeket 3 éves koruktól fogva csak külföldön edzenék, csak külföldi képzett edzőkkel, és a szövkap is mondjuk egy Mourinho-szintű edző lenne, teljes stábbal. Ezt tán még az mlsz se tudná elrontani...


(amúgy arra mindig is kíváncsi voltam, hogy az ilyen Mourinhófélék mihez kezdenének egy kiscsapat padján. Az lenne az igazi edzői kihívás, nem az, hogy a Barcát le tudja-e győzni, vagy sem, a többi 18 csapatot meg akárhogy is sikerül.)

2013. szept. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Antimod ***** válasza:

"az elmúlt pár évben hányszor produkált magyar csapat ilyen teljesen totálisan esélytelen fos szánalmas játékot?"


Törökország - Magyarország 1-1 (ugyanilyen szánalmas volt a játékunk, csak mázlink volt, illetve a törökök maguk alatt voltak formában)

Magyarország - Bulgária 1-1

Lengyelország - Magyarország 2-1

Magyarország - Hollandia 0-4


2011-nél régebbre most nem mennék vissza.

2013. szept. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem baj építsünk csak stadionokat ezeknek a szerencsétlen idiótáknak. Minek a kórháznak pénz? Inkább stadiont újítsunk fel mert 50 éve volt egy jó csapatunk és azóta erőltetjük a focit. Komolyan mondom én betiltanám a focit Magyarországon , csak égetnek minket. Kezdjenek valami más sportba mert mindenbe jobbak vagyunk mint fociba azonban azok a sportágak összesen nem kapnak annyi rááldozást mint a foci amibe a a leg*zarabbak vagyunk. Miért?

Hülye nagyképű csicskák sztárnak hiszik magukat, meg az összes ifi söpredék 17-20 éves srác "én focista vagyok" belőtt páwa hajjal nagyképűsködnek anyjuk p*csáját.

Tegnapi újságba is "igazi sztárként vonult be Dzsudzsák a hotelba bla bla bla" . Mekkora szánalom már, én elásnám magam az összes kis focista helyébe. Csak a fejüket tudják tenni, meg majmolni Ronaldot frizurában. Egy komoly külföldi csapatba sem játszik magyar , akkor meg mit várunk?

Nem értem miért van itt Magyarországon annyira hagyománya a focinak. Nem tudom felfogni.

2013. szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szergej55 ***** válasza:
78%
A hozzáállás a legfőbb probléma véleményem szerint. Nem látom azt az elszántságot, ami mondjuk egy vízilabdacsapatnál megvan, hogy például lehet, hogy jobb az ellenfél, de odatesszük magunkat, küzdünk a végsőkig, aztán lesz, ami lesz. Ebből a leírt háromból a magyar futballcsapatra inkább csak az utolsó jellemző, hogy majd lesz valami, csak játszani ne kelljen már. A játékosok képtelenek csapatmunkát produkálni, nem helyezkednek jól, olyanok, mint ha két nappal meccs előtt állították volna össze őket legelőször. Ráadásul a román válogatott szintén egy lófütty, szóval tényleg nem igazán értem. A játékosokat nem érdekli ez az egész, nulla a motivációjuk, csak erre tudok tippelni.
2013. szept. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
A ROMÁN VÁLOGATOTT TEHETSÉGESEBB, MINT A MAGYAR. NEM EZ AZ ELSŐ ALKALOM, HOGY ERRE RÁDÖBBENHETÜNK. Ezt mindenféle fajgyűlölet nélkül írom. Rosszul válogatták össze a magyar csapatot, kevesebb pénz jut Magyarországon az edzésükre stb....
2013. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!