Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az USÁ-ban Mennyire népszerű...

Vilag kérdése:

Az USÁ-ban Mennyire népszerű a "rendes" Európai foci?

Figyelt kérdés

Mert ugye ott az amerikai foci, meg a baseball a népszerű.Lenézi a többség az európai focit? Meg pl. a nemzeti válogattuk fel sem veheti a versenyt egy jobb európaival pedig sokkal többen élnek az országban.


Leginkább személyes tapasztalatot várok, de hallomásból is lehet. :)



2012. jún. 24. 23:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Zakathol: ne vedd kötekedésnek, de komolyan érdekel, ugyan milyen intelligencia szükségeltetik az amerikai focihoz?:D
2012. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az amerikai foci az taktikázik. Nem véletlen ha nincs egy jó irányítód baszhatod az egészet. Ha lemenne egy támadás erejéig a vezető, a többi mint a birkanyáj.
2012. jún. 26. 09:26
 13/17 anonim ***** válasza:

tegnap 23:32


kb annyi,mint amennyi a többi labdajátékhoz kell..

2012. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Zakathol ***** válasza:
36%

Egy offenzív csapatrész körülbelül 2-300 playt játszik. A 2-300 playben legalább 4-5 féle route van amit a játékosoknak tudniuk kell. Ez úgy saccperkábé legyen 1000 play amit az irányító hívhat. Van kb 2 másodperced, hogy a hívás után reagálj. És az NFL-ben ennek a kb 1000 playnek a kódneve meccsről-meccsre változik, amire van kb 5 napod megtanulni mindet.


És ez csak a támadójáték.


A védelemnek ott szükséges az intelligencia és gyors felfogó képesség, hogy a támadócsapat mozgására tizedmásodpercek alatt reagálniuk kell. Nagyon egyszerű olyat hibázni a védelemben amiből kapásból TD lesz, tehát nem kis feladat van a védőjátékosokon sem.


És most csak fotelszurkolói szemmel a felszínt kapargattam. Említhetném a futójátékosok futás közbeni játékát, a visszahordások során felmerülő improvizációs lehetőségeket és így tovább és így tovább...


Azért így első blikkre már kapásból több ész kell ehhez, mint pl az európai focihoz, tehát a kedves utolsó sem sokat tud az amerikai fociról.

2012. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

És te sz Európai fociról? Nem bántásból, csak érdekelne arról mennyit tudsz? És elárulom közel sem az amerikai foci a legnehezebb a labdajátékok között.

De azért elfogadom álláspontodat és egy bizonyos részig igazad van. :)

2012. jún. 28. 10:45
 16/17 Zakathol ***** válasza:

Amennyire szükségem van annyit tudok. A tudásra nincs mértékegység és mérőszám, így nehéz a kérdésedre egzakt választ adni. :)


Nem mondtam, hogy nincs nehezebb az amerikai focinál (bár a "nehéz" szót pontosabban is definiálhatnád). Most csak az európai focival vetettem össze és ahhoz több ész kell.

A két játék jellegbeli különbsége miatt ez így van. Én sem bántom az európai focit, de ezek tények.


Az európai foci egy fluid játék, amelynek során több idő van gondolkodni, a játékosok nagyobb teret "töltenek ki", így a játék közbeni alkalmazkodásra több idő és lehetőség van.

Az amerikai foci egy kötött játék, ahol egy-egy labdaindítás csak másodpercekig tart, így eleve szűkül a lehetőségek köre. Jah és eleve kontakt sport, ez is sok mindent elárul.

2012. jún. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

És a futsal? Egy kézilabda pálya méretű területen az gyorsabb játék. Jóval gyorsabb.

A pálya méretét a végén nem értettem, ugyanis mindkét játékban 11 ember van csapatonként, és nem hiszem, hogy az európai foci pályája sokkal nagyobb lenne.

Tehát mihez van több hely?

Viszont az igaz, hogy kézben gyorsabban lehet futni a labdával, mint rugdosva. :)


Ha van még kedved összevethetjük az álláspontjainkat.Nincs bajom az amerikai focival, csak nekem durva. A rugby meg kemény, az ausztrál focihoz meg nem értek. :)

2012. júl. 26. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!