Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A labdarúgásról mi a véleményü...

A labdarúgásról mi a véleményük az amerikaiaknak?

Figyelt kérdés
Nekik ugyebár ott a saját focijuk az amerikai football. Ők azt hívják focinak. Na most a labdarúgás ott mennyire népszerű. Nem nézik le a sima focit? (Ezt azért kérdezem, mert hát az amerikai foci lényegesen keményebb sport, mint a labdarúgás.)

2012. máj. 18. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nézik le,hiszen ott a női foci eléggé népszerű.Az amerikai focit meg nem mondanám lényegesen keményebbnek a labdarúgásnál,nálam a rögbi az sokkal de sokkal keményebb.NFL inkább egy showbiznisz mint sport.
2012. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"NFL inkább egy showbiznisz mint sport"


Ezt ugye nem gondolod komolyan? :D

Az amerikai foci keményebb az általad nagyra tartott rögbinél. Védőcucc van az amcsi focistákon? Igen.

Tudod én is szoktam nézni uniós rögbit és amerikai focit is. Na most barátom az az igazság, hogy ami a rögbiben súlyosan szabálytalan az az amerikai fociban bőven meg van engedve. Rögbibe csak azt a játékost lehet leteperni a földre akinél a labda van. Amcsi fociba labda nélkül támadhat bárki bárkit szinte bárhogy, ott teljesen full contact van. Amcsi fociba nem véletlenül van védőfelszerelés. Érdekes rögbibe ritkábban vannak sérülések (és azok a sérülések sokszor nem is annyira komolyak), mint amcsi fociba. Amúgy a védőfelszerelés okozza az amerikai fociba a legtöbb sérülést. Mert ugyebár sisakos fejjel nagyobbat lehet fejelni vagy keményebben fel lehet öklelni valakit, mint mondjuk sisak nélkül.

Erről ennyit.

2012. máj. 19. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt nem mondanám hogy bárki támadhat bárkit.Nézek én NFL-t meg szeretem is,de a rögbi az valahogy férfiasabb,nincsenek többszöri reklámok,nem az eladásról szól hanem a puszta játékról,és ami fontosabb hogy folyamatos játék van,férfias küzdelem.Az amerikai foci az inkább a taktikáról szól,azért is függ az irányitótól a játék,ha nincs egy jó irányítód akkor baszhatod.Rögbiben ott meg az erő diktál inkább,legalábbis én így látom.
2012. máj. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából kár is azon vitatkozni, hogy melyik a jobb vagy a keményebb, mert mindegyikben teljesen más a szabályrendszer, annyi a közös, hogy tojáslabdával játsszák őket, ráadásul még a labdák sem teljesen egyformák . Én szeretem az amerikai footballt is, a rögbit is és még az ausztrál footballt is. Mindegyik jobb a sima labdarúgásnál szerintem.

Na de térjünk vissza az eredeti kérdésemhez. Várok még válaszokat!

2012. máj. 19. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:
igenis lenézik,mert angol találmány és viszont angolok is lenézik az tojásdobálásukat,mert amcsi.van persze köztük kivétel,de tényleg az amcsi foci tördelt,tele van bäszva reklámmal (amit köztudottan útálnak az emberek,ha elkapcsol róla akkor lehet h lemarad valamiről mert későn tér vissza)
2012. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sátán fia

Valamilyen szinten igazad van az irányítót illetően, nem véletlen, hogy őket sztárolják leginkább. De hiába van jó irányítód, ha a támadófal nem tudja megvédeni, akkor földbe tapossák mielőtt passzra lendítené a karját. És hiába tud passzolni, ha az elkapók nem tudnak jól helyezkedni, vagy elejtik a labdát. És a futó játékról, a védelemről vagy a special team-ről még nem is beszéltünk. A lényeg, hogy mind a 11 pályán lévő embernek a topon kell lenni, különben dől az egész taktika, akármilyen jó az irányító.


És hogy a kérdésre is válaszoljak: Nem hiszem, hogy túlságosan lenéznék a labdarugást. Amióta VB-t rendeztek, egyre népszerűbb náluk is, sőt ha jól tudom, akkor nézettségbe már egy szinten van az NBA-vel, meg az NFL-el.

2012. jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!