Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az "Amerikai tudósok" 25...

Az "Amerikai tudósok" 25 évvel ezelőtt küldtek 1 db 1 m hosszúságú emberi hajszálat a japánoknak -melynek közepét hosszirányban kifúrták, a japánok visszaküldték, az amerikaiaknak, mellette egy üzenetettel, hogy nézzék meg alaposan, igaz ez?

Figyelt kérdés
Állítólag szabályos menetet vágtak bele a japánok, egy haverom mesélte ezt nekem, mire én azt mondtam, hogy simán megcsinálják manapság ezt, csak azért kérdezem , mert kicsit kanyarfúró, meg reszelőzsír szagú a történet.
2012. ápr. 13. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy mikor 10 éve először hallottam ezt a történetet, akkor is 25 éve történt. Szerintem városi legenda.
2012. ápr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Smartguy86 ***** válasza:
Ráadásul egy hajszálat? Azt max valami kémiai metódussal lehetne átfúrni, nem esztergagéppel :D
2012. ápr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ÁÁÁ simán megcsinálják nano tech-el, én nem is kételkedem benne, a katonaság folyamatosan előttünk (civilek) jár legalább 35-50 évvel , ezt üzenem 2-esnek, 1-es talán igazad lehet---valószínüleg v legenda.
2012. ápr. 13. 12:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is legenda. Az amcsik nem fognak egy ekkora labdát feldobni a japcsiknak, hogy azok leüssék, a jenkik meg szégyenben maradjanak.

Ettől függetlenül igaza van a kérdezőnek. Nanotech-hel simán kivitelezhető. Sőt, akár több párhuzamos "furatot" is csinálhatnak bele.

2012. ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mostani röntgenes gyártástechnológiával valahol 40nanométeres méretekben futnak tömegtermelt termékek. Egy hajszál pedig pár tíz mikrométeres vastagság körül leget. Vagyis egy pontos berendezéssel egy hajszálat kb 1000 felé hasíthatnak hosszában.
2012. ápr. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
csak egy "mese" amivel arra akartak célozni hogy a japánok mennyire fejlettek
2012. ápr. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én amcsik helyett németekkel ismerem ezt a történetet. És kb:15 éve halottam.
2016. márc. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!