Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az edzőm szerint rosszul...

Az edzőm szerint rosszul fogom a pingpong ütőt. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
Már több éve pingpongozom, persze csak hobbi szinten...úgy gondolom, hogy jól is megy. Most azonban eldöntöttem, hogy szeretnék komolyabban is játszani, ezért elkezdtem edzésekre járni...az edző szerint nem jól fogom az ütőt és szerinte el kéne kezdenem gyakorolni a rendes fogást. A gond az, hogy már annyira megszoktam az én sajátos fogásom (amivel mellesleg nagyon jól játszom), hogy ha úgy fogom meg az ütőt, ahogy azt kéne, akkor rettentő bénán játszom és ez azért sokszor letör, mert elgondolkodom, hogy akkor most mindent kezdhetek újra az alapoktól?! Mi erről a véleményetek?
2012. jan. 13. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre egy analógiát tudok mondani. Régen 2 ujjal gépeltem, viszonylag gyors volt, de szerettem volna fejlődni. Így kitaláltam, hogy nagyjából melyik ujjammal melyik billentyűt nyomom meg. Az elején nagyon lassan haladt, viszont 1-2 hónap alatt megszoktam. Azóta dupla olyan gyorsan gépelek, mint előtte.


Az ilyen átszokások mindig nehezek, de hidd el, hogy ha képes vagy átszokni sokkal jobb leszel, mint előtte voltál! Igen, az alapoktól fogod kezdeni, de gyorsabban fogsz fejlődni, csak akaraterőre és kitartásra van szükséged. Most lehet, hogy úgy gondolod, hogy nagyon jól játszol. Ha viszont sikerül áttérned a helyes fogásra lehet, hogy nevetni fogsz ezen a kijelentéseden. A helytelen fogással el lehet jutni egy bizonyos szintig, viszont valószínű, hogy a további fejlődésed gátolja a módszered.

Hajrá!!

2012. jan. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyakorold úgy ahogy az edződ mondja és majd látod, szerintem azért nem megy úgy a játék mert a régi fogást szoktad meg. Biztos belejössz sok sikert.
2012. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem meg hülyeséget mond az edződ. mond meg neki, hogy neked ez a jó fogás, és kész.
2012. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ismerős, mert velem is ugyan ez volt. Hallgass az edzőre. Én 2 hét alatt meg is szoktam és megérte a belefektetett munkát, mert sokkal gyorsabban fejlődök mint azelőtt.
2012. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

tényleg bevált hogy áttértem a rendes fogásra...nem is volt annyira nehéz, lehet csak az zavart annyira hogy igy eleinte bénáztam :S

még most sem tökéletes, de sokkal jobban haladok, köszönöm! :)

2012. máj. 7. 21:42
 6/7 anonim válasza:
Hol eddzel kérdező? Én is most határoztam el, hogy komolyabban foglalkozzak a pingpongal.
2012. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az edződnek igaza van ! Az egyéni stílusod egy bizonyos szint után gátolná a fejlődésed!

Sok sikert a továbbiakban!

2012. okt. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!