Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha minden izomgyakorlat után...

Ha minden izomgyakorlat után nyújtasz erősebb lesz az izom?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam hogy sokat kell nyújtani. Kosarazok és szeretnék zsákolásra edzeni. Kb 15-20 cm kell még és elérem a gyűrűt.Nem vagy ok egy nagyon magas gyerek, de remélem kitartással sikerül majd.
2011. okt. 19. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

érdekes kérdés.

nyújtástól nem lesz erősebb egy izmod sem. az erőt fejleszteni kell, ez egy képesség, speciális gyakorlatok vannak rá. de neked kosárhoz elég lenne pl. az ugrást gyakorolnod, hiszen az kell ahhoz, hogy felugorj a palánkig.

2011. okt. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ugyan én nem vagyok szakértő a témában, de szerintem a nyújtás arra való, hogy ne kössön be az izmod, ne legyen izomlázad.
2011. okt. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elotem szoloknak igaza van. Magatol a nyujtastol nem lesz erosebb az izom. A nyujtas segiti a mozgasartomany megtartasat, boviteset. Ennek eredmenyekent a mozgas dinamikusabba valik, ami elosegiti, hogy magasabbra ugorj.


Tehat: nyujtas nem eleg. Erositeni kell + nyujtani.

2011. okt. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2011. okt. 20. 19:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!