Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Tényleg roncsolja az izületeke...

Tényleg roncsolja az izületekezt ha aszfalton/betonon kosarazok?

Figyelt kérdés

Mert vettem egy palánkot és napi 3-4 órát kosarazok itthon betonon, de apum akar csinálni egy aszfaltos pályát és azok közül melyik lenne a legizületkímélőbb???

mert barátom mondta hogy létezik ilyen....


2011. ápr. 12. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

nem tesz jót neki az biztos, de ez meg is figyelheted, úgy hogy amikor betonon vagy hozzácsapod a talpad a füldhöz(ebben az esetben aszfalt) és utána meg füvön vagy homokon megismétled, észre fogod venni hogy a homokon és a füvön kevésbé fájt

de ktatások szerint a füvön legérdemesebb sportólni

de a kosarazást meg csak aszfalton lehet vagy kosárpályán

2011. ápr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Természetesen létezik.


A felettem válaszoló személy is jól leírta, hogy teljesen más hogyha betonon ugrasz mint hogyha füvön, vagy például parkettán.


A nagyobb gond, hogy a legtöbb kosaras cipőt teremcipőként fejlesztik ki, egy olyan terepre ami valamilyen szinten rugózik, illetve elnyeli az energiát (lásd gumi illetve parkettázott terem). Ergo, jobban roncsolja az izületeidet hogyha betonon játszol, ugyanúgy mint a futásnál pl.


Ha már aszfaltozni akartok érdemes megnézni a gumis padlókat, amiket pl. játszótereken szoktak lerakni. Kockákból össze lehet rakni egy nagyobb felületet, és megfelelően leragasztva és összeillesztve tökéletesen megfelel a kosarazáshoz.

2011. ápr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ahha értem tudom mire gondolsz, pont olyan van az egyik közeli játszóéren:))))

köszönöm mind2-tök válaszát majd még utána járok a dolognak...

2011. ápr. 13. 20:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!