Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Most kezdtem kosarazni,...

Most kezdtem kosarazni, milyen gyakorlatokkal (labda nélküliek) fejleszthetem magam ebben a sportban?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
ugrálókötelezés
2011. febr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Panda Péter ***** válasza:

nyilván minden területen kell fejlesztened magad valamennyire, de attól függ, hogy milyen poszton játszol.

ha viszonylag alacsony vagy, irányító/dobóhátvéd poszton, akkor a gyorsaság, a gyors indulás/megállás, gyors irányváltások, és a hosszútávfutás. nem árt persze egy kis izom se, és baromi jól kell kintről dobnod. ahogy megyünk feljebb a magasságban, annál hangsúlyosabb a testi erő fejlesztése, háttérbe szorítva a gyorsaságot, de mint mondtam, mindegyikre kell fordítanod valamennyit. ezen kívül fontos, hogy ruganyos legyél, és igazából semelyik poszton sem árt, ha tudsz labdát vezetni illetve középtávolról biztosan dobsz.

2011. febr. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
182 centi vagyok, átlagos testfelépítésű, 75 kg, a középtávoli dobások jól mennek, a távoliak kevésbé és a test-test elleni rádobások, helyzetek a legkevésbé. Állóképességem elég jó. Milyen poszt lenne kb az ideális?
2011. febr. 6. 13:02
 4/5 anonim válasza:

[link]

itt van doboedzes terv es air alert(ugroprogram), ami noveli a detentad

185 cm-vel egy hatved vagy iranyito posztot megkaphatsz:)

2011. febr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hát, lány létemre nem tudom mennyire tudok segíteni. Én mikor elkezdem egyesületnél kosarazni, az állóképességemet kellett fejlesztenem (magamtól, eljártam futni) és a dobóképességem (sok-sok gyakorlás, bár ez labdával). Szerintem nagyjából ennyi.

16/L

2011. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!