Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Büntetőrúgásnál van arra...

Büntetőrúgásnál van arra szabály hogy milyen távolról lehet nekifutni?

Figyelt kérdés

Erről a videóról jutott eszembe [link]


szabályos lenne egy olyan nekifutás mint a Roberto Carlosé?


nov. 11. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs szabály. De ha 100m-ről futsz neki, akkor elfáradsz a lövéshez.
nov. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
"Tizenegyesnek nevezik labdarúgásban a büntetőrúgást. A labdát az alapvonaltól 12 yard távolságra kell elhelyezni. Mivel 12 yard kb. 11 méter (10,97 m), ezért lett a neve tizenegyes."
nov. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez jó. Idöhuzàsnak tökèletes.
nov. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A pályát a bíró engedélye nélkül szándékosan nem hagyhatod el. Tehát nem kezdheted a lelátóról, vagy a közeli vasútállomásról.


Mivel a pálya legnagyobb hossza 120 méter lehet, legnagyobb szélessége 90 méter, ezért a pitagorasz tétellel ki lehet számolni a legnagyobb távot, amin egyenesen nekifutva a focista megtehet.


A 11-es pont 11 méterre van az alapvonaltól, marad 109 méter a saját alapvonaladig. A 11-es pont a pálya hossztengelyében (középen) van, tehát 109 méter az alapvonalig, onnan 45 méter a szögletzászlód. A háromszöged két befogója ismert (109 és 45 méter), az átfogó hossza tehát az


aˇ2+bˇ2=cˇ2


képletbe behelyettesítve a számokat megkapod, hogy 117,9 méter lehet a nekifutás legnagyobb hossza.


Érdekes módon amúgy a mozgás iránya nem kötött a szabályok szerint, de a labda felé kell mozogni, és nem lehet megállni, megtorpanni. Így ebbe valamennyire belefér az is, ha nem pont nyílegyenesen, hanem kicsit kanyarodva fut a játékos (bár ez inkább a "jó helyen" lévő szabadrúgásoknál gyakori). Viszont egy kis kanyart beletéve a fenti mozgásba egy pár méterrel ez lehet még hosszabb.

nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4# ez nem igaz, bizonyos esetekben nem hagyhatod el, pl ellenfèl lesre állítása, de pl szöglet, bedobás, elmegy a labda, akkor elhagyhatod a játèkteret. Sőt, ha a kerítèsen túlra megy akkor a lètesítmènyt is elhagyhatod....
nov. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor úgy mondom, hogy ok nélkül nem hagyhatod el, engedély nélkül nem térhetsz vissza.


Ez alól a szöglet-bedobás, kisodródás stb esetén az engedély alapból megadottnak tekinthető, de pl. ha ápolásra visznek le, akkor is a bíró engedélye kell, hogy visszatérhess. De pl. nem tudom, hogy egy cselezés során az ellenfél megkerülésére kiléphetsz-e szándékosan (vagy véletlen) az oldalvonalon/alapvonalon kívülre.

nov. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!