Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Jó ötlet lenne fociban is...

Jó ötlet lenne fociban is bevezetni a támadóidő koncepcióját? Miért / miért nem?

Figyelt kérdés
Mondjuk 1 percig lehetne egy csapatnál a labda, esetleg annyi kiegészítéssel, hogy ha eljutnak az ellenfél tizenhatosán belülre, akkor újraindulna a visszaszámlálás. Így elejét lehetne venni az unalmas meccseknek és az unalmas játéknak?
júl. 1. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem izgalmasabb lenne, hanem töredezettebb a játék. Sípolhat a kopasz percenként, aztán van az egész meccsen 2 kaput eltaláló lövés, ráadásul ha a másik csapat csak így jut labdához, bőven még többet húzná az időt ezzel és még jobban darabosabb lenne a játék.

Ezeket kéne kiszűrni. Az utolsó 20 percben ha úgy van, akkor percenként kapnak görcsöt. Egy lökés után mind 5 percet fetreng és ápolni kell. Aztán 2 percenként cserélnek. Sokszor többet áll a labda, mint amennyi játék van. Vannak statisztikák, hogy átlagosan hány percet van játékban a labda a 90 percből. Ez valahol 60 és 70 között van. 2 félidőt lebontani akkor 2x35 perce, ha szól a síp, óra áll. És sokkal folytonosabb lenne a játék, nem lenne ennyi időhúzás, főleg tényleg akkor, amikor már csak arról szól a játék, hogy görcsölő lábak tömkelegei, ápolások és cserék. És mióta van VAR, azóta még több lett a várakozás.

júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valami hasonlót kéne, igen, de nem explicit egy perc, hanem ha a játékvezető úgy ítéli meg, hogy nem kapura játszik a csapat, szabadrúgást ítélhessen az ellenfélnek. A látványos időhúzásért (amit a kapusok szoktak kirúgáskor például) pedig sárga.
júl. 1. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha csak egy percig támadhatnának akkor annyi lenne a játék hogy rúgdosnák egyik kaputól a másikig a labdát, nem lenne idő kipasszolni egy helyzetet. És a játékosok sem bírnák hogy percenként szaladgálnának fel le, itt kicsit nagyobb a játéktér mint kosárlabdában. Egyébként azért unalmas mert mindenki kivárásra játszik, tudnának sok gólt lőni is ha akarnának de egy Szlovákia persze hogy nem fog nekiesni Angliának amikor vezet hanem megpróbálja kihúzni meccs végéig hátha kitart az előny. Amikor az angolok megszerezték a vezetést nekik sem az volt a céljuk hogy még rúgjanak további 5 gólt hanem visszaálltak tartani az eredményt és a legtöbb csapat ugyanezt csinálja.
júl. 1. 22:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Én meg azt csinálnám, hogy csoportkörben nem pontokat osztanék, hanem lőtt gólok száma alapján rangsorolnék. A 0-0 meccsre 0 pont járna, nem érdekes hogy döntetlen. Vicc, hogy ha van mondjuk egy 4-3 gólzápor meccs, ott a három gólos vesztes csapat 0 pontot kap, a másik meccsen ha meg 0-0, ott mindkettő kap egyet.

Nyilván ezzel csak a csoportkör lenne megoldva, de már az is sokat segítene a torna összképén és élvezhetőségén.

Az egyenes kieséses szakaszra meg mondjuk ne lehessen cserélni rendes játékidőben. maximum ha sérülés van, de akkor meg a sérült játékos ne játszhasson a következő körben. Máris kevesebb időhúzás lenne.

tegnapelőtt 00:12