Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A kapusnak miért van megkülönb...

A kapusnak miért van megkülönböztető színe?

Figyelt kérdés

Bizonytalanságot okoz a nézőben, hogy melyik csapatnak melyik a kapuja, mert a kapus mindig markánsan eltérő színt visel az összes többi játékostól.


Én megértem, hogy fanatikus nézők arcról felismerik a kapus személyét és ennélfogva a csapatot, de én és a hozzám hasonló laikus nézők nem.


Konkrétan csak abból tudok következtetni a térfelekre, hogy nézem a mez színét és hogy ki melyik irányba támad.


Nem lenne jobb ha a kapus is a csapattársak mezét viselné? Ha annyira meg akarják különböztetni, akkor legyen a mezen csíkban egy eltérő szín vagy valami, de ne telibe az egész mez legyen eltérve a többi játékosétól. Ugye a többi poziciót (középjátékos, csatár, védő, stb.) nem különböztetik meg és márcsak emiatt is értelmetlennek tartom az egészet.



jún. 26. 14:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%
Hát akkor ezzel a túlzással együtt kell élned. De feltehetsz hasonló kérdést kézilabdával, röplabdával meg még pár sportággal kapcsolatban, hogy miért úgy van, miért nem amúgy, miközben a szabályokat sem ismered.
jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nézőként miért kéne érdekelnem a szabály? Számtalan olyan szabály van, amit kizárólag a nézők kedvéért tettek be, hogy nézhetőbb legyen a meccs. Ott vannak például az időhúzást csökkentő pontok. De a kamera protokollt is említettem már, ami azért van, hogy követhetőbb legyen a meccs. És még lehetne sorolni.
jún. 26. 17:01
 13/18 anonim ***** válasza:
68%

Rajtad kívül senkit nem hallottam volna még panaszkodni ezen.


A kapus a saját büntetőterületen érintheti a labdát kézzel, az eltérő mez meg azert kell, hogy a jatekvezető egyértelműen lássa, hogy olyan kezezik, akinek lehet. Egy pörgős szituban esetleg takarásban nem elegendő a csíkos javaslatod

jún. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

"Nézőként miért kéne érdekelnem a szabály?"


Mert a szabàlyok alapján jatszák a játekot

jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
És engem nem a játék érdekel, hanem a követhetősége.
jún. 26. 17:13
 16/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehet minden sport olyan, hogy a tufaagyúak is értsék.
jún. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az az érdekes, hogy a jégkorongban nincs más színe a kapusnak.
jún. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68%

Anyám.


Igazad van kérdező, hülyeség az egész. Írjál a FIFÁ-nak itt [link] és megreformálhatod a szabályokat

jún. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!