Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A tenisz és a tollaslabda...

A tenisz és a tollaslabda között sok a külömbség?

Figyelt kérdés
Ma tollaslabdáztunk és nagyon megtetszett. Közelünkben van teniszpálya de még soha életemben nem teniszeztem. Oda csak haladók mehetnek? Ma tollaslabdáztam életemben először, és a sógornómet simán levertem pedig ő már sokat játszott( úgy 25 passz lehetett a legtöbb.) Szerintetek mehetnék teniszezni is, vagy ez egészen más tészta?
2010. aug. 4. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Más tészta. az egyik levegőben a másik a földön megy.De mehetsz,vannak ott kezdők is,lehet megtetszene. :) Sok sikert!

18/L

2010. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sokkal nehezebb a tenisz, pörgősebb, többet kell futni, stb.


De próbáld meg, hátha bejönne. Sok sikert.

2010. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak kb. akkora, mint a kidobos és a rögbi között.
2010. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Teljesen különböznek
2010. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen más kb. olyan mint a foci és a kézilabda.
2010. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Röviden talán úgy foglalnám össze, hogy annyi a különbség a két sportág között, mint a két labda között, amivel játsszák.

A tollaslabda gyorsabb, több a hirtelen irányváltás, sok a felugrás és a mély kilépés. A tenisz labda és ütő nehezebb, ezért a teniszezők általában erősebb felsőtestűek, bár a teniszhez nem értek. Tollaslabda szemszögből az alábbi videót ajánlom. (Biztos van tenisz-es megfelelője is.)


www.youtube.com/watch?v=WpvwYjPgDBQ

2012. júl. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen más. Ha egy tenisz edzésen ugy ütöd meg a labdát hogy a levegőbe megy akkor azt mondják hogy "ne tollaslabdáz" és ezt nem pozitiv értelemben.
2012. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen más. Ha egy tollaslabda edzésen merev karra ütöd meg a labdát vagy két kézzel fogod az ütőt (láttam ilyet :-) ) akkor azt mondják hogy "ne teniszezz" és ezt nem pozitív értelemben.


Ha viszont mindkettő jól megy (plusz a fallabda és a ping-pong), akkor raketlonozz, mert ott mind a négy sportágat tudni kell. :-)

2012. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően eltér pl. az adogatás. A teniszben egyértelműen támadó ütés (ezért nehéz "elvenni" az ellenfél adogatását) a tollaslabdában viszont (mivel derék alatt kell megütni) inkább a fogadó van előnyben.
2012. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!