Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mechanikus fék átépítése...

Mechanikus fék átépítése hidraulikusra?

Figyelt kérdés
Van egy Specialized pitch sport kerékpárom, amin mechanikus tárcsafék van. Megoldható, hogy átépítsem hidraulikusra? Mi kell hozzá, mennyibe kerül (olyan árkategóriában keresek, ami az ilyen 170-200 ezres montikon van)

2019. jún. 13. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Megoldható: egy hidrauliks tárcsafék szettet kell venned és kicsrerélni a mechanikusat (fékkar, vezeték, féktest).

https://www.youtube.com/watch?v=mlxlqpRVHOA

2019. jún. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem írtál évjáratot. Amit találtam, ott EF510-es váltókart írt, ami egyben van a fékkel. Ez azért szívás, mert a hidraulikus fékhez új fékkar kell, így viszont új váltókarok is kelleni fognak. A hidraulikus féket megkapod szettben, karokkal, nyergekkel, vezetékkel és betétekkel. Felszereléskor méretre kell vágni a csöveket, amihez nem árt pár szerszám, vagy fel kell rakatni szervizben. A tárcsa valószínűleg maradhat. Én valószínűleg a Shimano Deore modelljét venném.
2019. jún. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A cső szabása nem szükségszerű, nekem se kellett, pont jó volt a szerelt fék. Levettem a régit, feltettem az újat + váltókarokat.
2019. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pár centiken múlik. Nagyon nagyon kicsi az esélye, hogy pont jó.
2019. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szlory ***** válasza:
A hidraulikus fékcső nem fog beférni a bowdenház helyére. Átalakító is kell oda, hogy el tudja vezetni a fékkartól a féktestig.
2019. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!