150kg vagyok milyen típusú biciklit vegyek ami el is bír?
170cm magas férfi vagyok ehhez keresem ideális biciklit ami elbír. Jófogást böngésztem százezreket egyenlőre még nem tudok kiadni erre a sportra először még kiakarom próbálni hogy bírom.
Városon belül használnám.
Válaszokat előre is köszönöm!
volt itt nem nagyon rég egy hasonló kondíciókkal rendelkező kérdező.
Akkor már kitárgyaltuk, hogy sajnos megfelelő mennyiségű pénz feláldozása nélkül nem lehet olyan kerékpárt beszerezni ami elbír.
A váz még csak-csak, de a kerekek, felnik, agyak, tengelyek és a fékek méretezése fontos ahhoz, hogy ne rogyjon meg az első véletlen kátyúba futásnál a teknika mint a megázott farostlemez.
Én sem vagyok sajnos sokkal könyebben, 115 kg és 175 cm vagyok. Az átlag biciklik még elbírnak, de folyamatosan cetríroznom kell a kerekeket, mert azért kapnak rendesen. :D
Ha tényleg (egyelőre) csak kipróbálni akarod, akkor teljesen fölösleges egyedi bringát építtetni. Veszel egy MTB-t, akár használtan is, akár alsóbb kategóriásat, de duplafalú felnivel. Igen, ez NEM igazán alkalmas városi használatra, viszont (általában) erősebb, mint egy városi vagy cross bringa. Ezt megúszhatod használttal számolva 30-40000-ből is, vagy esetleg valami olcsóbbat 80-100 000 körül. Kipróbálásra még ez is sok. Ami hátrány lehet, hogy többet kell tekerni, részben a rossz áttétel, részben a vastagabb (és nem aszfaltra tervezett) gumi miatt. Illetve műszakilag az, hogy a súly miatt sűrűn, lehet hogy 2-3 havonta kell agyat cserélni, főleg hátsót. Ez (vidéki kisvárosban) kb 6000-ből megvan, munkadíjjal együtt, ez valamelyik olcsóbb Shimano aggyal van számolva. Ha bejön, akkor tudsz venni komolyabb bringát, ami jobban elbír. A vázzal nincs probléma, igazából a kerék és az agy, ami problémásabb. Esetleg a hajtómű/pedál, és persze a fék.
Szintén ~150kg-ról indultam, részben ezzel fogytam már elég sokat. Bringaúton, könnyű terepen használok egy tizenéves Caprine bringát, amire sem az egyedi, sem az épített jelzőt nem lehet ráfogni. Sőt azt sem, hogy valami drágaság lenne (11-12 éve volt 70000Ft). Ja, és MTB. Évente 2x kell hátsó agyat cserélni, 2 évente elsőt is, meg kormánycsapágyat. Előbb-utóbb a kereket is kell majd, mert ahogy az agy már kicsit rossz, megkezdheti a kereket is, az 6-7000 körül lenne egy duplafalú, plusz kb 2000Ft munkadíj az át- és beszerelés. Persze jobb lenne egy crosstrack gép arra amire használom, előbb-utóbb lesz is.
Választásnál figyelj a váz méretére. Ha túl rövid, akkor nagyon a fenekeden fogsz ülni, és a súlytól hamar megfájdul (persze majd hozzászoksz :)). Ha túl hosszú, akkor meg nagyon előre fogsz dőlni, és a kezeddel (csuklóddal) tartasz nagy súlyt, ami problémát okozhat.
Nyilván drágább-jobb összeállításokkal sokat lehet javítani elsősorban a kényelmen.
hűha rengeteg üzenetet kaptam hogy ennyire túlsúlyos vagyok szerintem félre értette ezt mindenki... maximum 10-20kg feleslegem van.
Biciklit azért akarom hogy legyen "láb" nap is... Van vádlim, comb izmom de kevés.
Munkám miatt napi max 1 óra időm lesz rá, és emiatt se akarok sokat rá szánni plusz utoljára gyerekként bicikliztem (33 éves vagyok) ezért írtam azt hogy hogy bírom mert szerintem újra kell tanulnom :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!